REKLAMA
,
Wojsławice. W niedzielę na jarmark
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojsławice zapraszają w niedzielę, 30 maja, na inaugurację nowego lokalnego wydarzenia. To Jarmark Wojsławicki. Będzie okazja spróbować regionalnych potraw, kupić dzieła twórców ludowych, a handlowi towarzyszyć będzie muzyka. 

Reklama

Gmina Wojsławice proponuje w tym roku nowe wydarzenie. Jarmark Wojsławicki zaplanowano w każdą ostatnią niedzielę miesiąca do końca września. Inauguracja już w tę niedzielę, 30 maja. Jarmark rozpocznie się na targowisku w Wojsławicach o godz. 8:00 i potrwa do godz. 16:00.

To okazja do pokazania swoich prac przez regionalnych artystów – malarzy, rzeźbiarzy, rękodzielników. Znajdziemy tu także regionalne potrawy i ekologiczną żywność. Handlowaniu i degustacjom towarzyszyć będą występy, koncerty i inne inicjatywy kulturalne.

Władze gminy liczą, że  Jarmark Wojsławicki będzie nową, ciekawą ofertą nie tylko handlową. Spodziewają się, że zainteresuje także turystów spędzających lato w naszym regionie. Tym bardziej, że jarmarki w Wojsławicach odbywać się będą cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, poczynając od maja, a kończąc we wrześniu.

Jak informują organizatorzy, w czasie pierwszego jarmarku obowiązują jeszcze ograniczenia dotyczące organizacji imprez, ale już w trakcie drugiej edycji jarmarku, 27 czerwca, będzie można zaoferować więcej. Planowane są więc imprezy z okazji „Dnia Dziecka” i „Rozpoczęcia wakacji”.
Kolejny jarmark, planowany na 25 lipca, będzie połączony ze „Spotkaniami Trzech Kultur”. W ostatnią niedzielę sierpnia będą „Dożynki Gminne”. Natomiast we wrześniu, w ramach jarmarku, odbędzie się festyn na pożegnanie lata. 

Na pierwszym jarmarku możemy się spodziewać wystawców oferujących m.in. obrazy olejne, makramy, słomiane kapelusze, ikony pisane na deskach, rzeźby w drewnie lipowym, koronki, biżuterię, ręcznie malowaną odzież, gadżety związane z postacią Jakuba Wędrowycza i wiele innych. Nie zabraknie lokalnych wyrobów kulinarnych – chleba, pierogów, bigosu, domowych wędlin. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA