REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wojsławice. W niedzielę na jarmark
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wojsławice zapraszają w niedzielę, 30 maja, na inaugurację nowego lokalnego wydarzenia. To Jarmark Wojsławicki. Będzie okazja spróbować regionalnych potraw, kupić dzieła twórców ludowych, a handlowi towarzyszyć będzie muzyka. 

Reklama

Gmina Wojsławice proponuje w tym roku nowe wydarzenie. Jarmark Wojsławicki zaplanowano w każdą ostatnią niedzielę miesiąca do końca września. Inauguracja już w tę niedzielę, 30 maja. Jarmark rozpocznie się na targowisku w Wojsławicach o godz. 8:00 i potrwa do godz. 16:00.

To okazja do pokazania swoich prac przez regionalnych artystów – malarzy, rzeźbiarzy, rękodzielników. Znajdziemy tu także regionalne potrawy i ekologiczną żywność. Handlowaniu i degustacjom towarzyszyć będą występy, koncerty i inne inicjatywy kulturalne.

Władze gminy liczą, że  Jarmark Wojsławicki będzie nową, ciekawą ofertą nie tylko handlową. Spodziewają się, że zainteresuje także turystów spędzających lato w naszym regionie. Tym bardziej, że jarmarki w Wojsławicach odbywać się będą cyklicznie, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, poczynając od maja, a kończąc we wrześniu.

Jak informują organizatorzy, w czasie pierwszego jarmarku obowiązują jeszcze ograniczenia dotyczące organizacji imprez, ale już w trakcie drugiej edycji jarmarku, 27 czerwca, będzie można zaoferować więcej. Planowane są więc imprezy z okazji „Dnia Dziecka” i „Rozpoczęcia wakacji”.
Kolejny jarmark, planowany na 25 lipca, będzie połączony ze „Spotkaniami Trzech Kultur”. W ostatnią niedzielę sierpnia będą „Dożynki Gminne”. Natomiast we wrześniu, w ramach jarmarku, odbędzie się festyn na pożegnanie lata. 

Na pierwszym jarmarku możemy się spodziewać wystawców oferujących m.in. obrazy olejne, makramy, słomiane kapelusze, ikony pisane na deskach, rzeźby w drewnie lipowym, koronki, biżuterię, ręcznie malowaną odzież, gadżety związane z postacią Jakuba Wędrowycza i wiele innych. Nie zabraknie lokalnych wyrobów kulinarnych – chleba, pierogów, bigosu, domowych wędlin. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama