REKLAMA
,
Wojsławicka do remontu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę remontu ul. Wojsławickiej. Prace mają ruszyć już niebawem.

Reklama

Na początku przyszłego tygodnia Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie powinien podpisać umowę z wykonawcą remontu ul. Wojsławickiej. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy, które zaproponowało 3 mln 236 tys. i uzyskało maksymalną liczbę punktów. Nieco droższa oferta wpłynęła również od chełmskiego MPRD – 3 mln 310 tys. zł.

Uwaga kierowcy

Zgodnie z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego, włodawska firma będzie miała 90 dni na realizację zadania. W praktyce oznacza to, że już niebawem kierowców czekają spore utrudnienia.

Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie nie zna jeszcze szczegółów dotyczących planowanej przez wykonawcę organizacji ruchu. W niej określone będą wymogi dotyczące m.in. sposobu ograniczenia lub zamknięcia ruchu na tej ulicy podczas remontu. Szczegóły te mają być znane w najbliższych dniach.

Jest to szeroka ulica, na której możliwe jest wyłączanie z ruchu tylko jednego pasa, pozostawiając tym samym ograniczoną ale jednak przejezdność – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie. Będę w tej sprawie rozmawiał z wykonawcą.

Zakres zaplanowanej przez miasto inwestycji jest jednak znacznie większy niż tylko remont ul. Wojsławickiej na odcinku od ronda turbinowego do al. 3-go Maja. Prace objąć mają również dalszą część ulicy przez las Borek aż do granic administracyjnych miasta. Na tym odcinku pojawią się zmodernizowane parkingi przy cmentarzu komunalnym, nowa nawierzchnia na nieutwardzonej do tej pory ścieżce rowerowej wzdłuż lasu, a przede wszystkim asfaltowa nawierzchnia samej ulicy. W ten sposób powstanie w pełni przejezdny nowy wjazd i wyjazd z miasta. Oprócz tego wykonawca zajmie się wymianą barierek, przebudową zatok parkingowych, chodników oraz przejść dla pieszych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA