REKLAMA
,
Wola Uhruska. Prawie jak w klinice
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W Woli Uhruskiej trwa obóz społeczno-naukowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Do końca przyszłego tygodnia (12 lipca) można skorzystać z porad lekarzy specjalistów oraz studentów odbywających tu praktykę.

Reklama

W Woli Uhruskiej można skorzystać z porad m.in. okulisty, kardiologa, ginekologa, ortopedy czy stomatologa. Pełny harmonogram badań publikujemy poniżej.

– To jedna z misji uczelni. Oprócz działalności dydaktycznej i naukowej misją tą jest jeszcze działanie na rzecz środowiska, w którym żyjemy – wyjaśnia prof. dr hab. Grzegorz Dzida, koordynator przedsięwzięcia ze strony Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w rozmowie z Radiem Lublin. – Pracujemy na rzecz społeczności nie tylko tej gminy, ale również i innych okolicznych. Sława tego obozu już znacznie przekracza granice Woli Uhruskiej. Na badania przyjeżdżają do nas ludzie z bardzo dużego terenu. Przy organizacji obozu zawsze pytamy mieszkańców, jakich specjalistów by sobie życzyli. I oczywiście dostosowujemy program do lokalnych potrzeb.  

To kolejny taki obóz organizowany latem w Woli Uhruskiej. W tym roku bierze w nim udział kilkunastu lekarzy różnych specjalności oraz studenci odbywający pod ich okiem praktyki zawodowe. Oprócz porad lekarskich, na miejscu uruchomione zostało też laboratorium analityczne.

Przyjęcia pacjentów odbywają się w budynku Ośrodka Zdrowia w Woli Uhruskiej (ul. 1 Maja 2) oraz w budynku Gimnazjum (ul. Gimnazjalna 34). Więcej informacji pod nr tel. 82 591 50 28.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA