REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
WOŚP. Gramy przez cały weekend
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W niedzielę 13 stycznia w całym kraju swój 27. koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Chełmie grać będzie przez cały weekend. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

W tym roku WOŚP grać będzie w celu zebrania pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1600 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata.
Warto przypomnieć, że WOŚP hojnie wyposażyła także oddziały chełmskiego szpitala.
W Chełmie rolę koordynatora po raz czternasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są, jak w latach poprzednich, firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. Bankiem chełmskiego sztabu jest po raz drugi Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

Licytacje w BON TON

Orkiestrowe granie, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczną licytacje na antenie Radia BON TON. Odbędą się one w piątek, sobotę i niedzielę (11-13 stycznia), w godz. 10:00-14:00, na częstotliwości 104,9 FM.
Wylicytować będzie można m. in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez sztab Automobilklubu Chełmskiego.

Muzycznie w szkole muzycznej

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zabrzmią utwory poważne, mniej poważne i niepoważne, grane przez uczniów, absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Wstęp dla publiczności minimum 5 zł do puszki.
Zapraszamy w piątek, 11 stycznia, godz. 17:00 PSM w Chełmie, ul. Hrubieszowska 102.

Sobota w Chadeku

W sobotnie popołudnie na scenie Chełmskiego Domu Kultury zobaczymy młodych chełmskich artystów. Będą popisy taneczne w różnych stylach i układach oraz zachwycające stroje. O godz. 16:00 pokażą się grupy Chadeku, przed godz. 17:00 zobaczymy formacje Młodzieżowego Domu Kultury, a na deser około 18:00 zaprezentuje się Estrada Dziecięca. Wstęp dla publiczności minimum 5 zł do puszki.

Już od godz. 15:00 w sali czerwonej i fioletowej Chadeku odbędzie się specjalne spotkanie miłośników gier planszowych i fantastyki „Chełmowy Jar” prowadzonego przez Galerię Dziecięcą Pokusa. Do dyspozycji uczestników będzie wiele różnych gier, co gwarantuje ciekawe spędzenie czasu. Mile widziane datki do puszki.

„Muzyczny misz-masz”

W sobotę o godz. 19:00 kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Cztery gardła i cztery instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy poprzez warszawską Pragę, do Dublina.
Kapela Kataryna zagra piosenki lwowskie oraz muzyczne hity tzw. folkloru miejskiego, w tym te związane z Chełmem.
Trzecią kapelą, która zaprezentuje się podczas imprezy będzie Klimat W. Zespół  gra  utwory własne i covery z kręgu muzyki bluesowej.
Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA i Decaffencja.

Samochodowa rywalizacja

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci  rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się w niedzielę, o godz. 10:27 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin.
Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane.
Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki. Zawody organizuje Automobilklub Chełmski.

Finał WOŚP na pl. Łuczkowskiego

W tym roku główną sceną orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Tam w niedzielę, 13 stycznia, już od godz. 11:00 czekać będzie wiele atrakcji i wspaniałych koncertów. Różnorodność stylów prezentowanych przez wykonawców gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W kolejności na scenie zaprezentują się:
11:30
Anna Urbaniak i Adrian Makar,
13:00 Cykady,
13:50 Yaroo,
14:40 Styrta,
15:30 Romantic Soul Rebel,
16:20 Deltha,
17:10 Livetsord,
18:00 Trap
i na zakończenie o 18:50 legendarna Rdza.

O godz. 11:30 nastąpi start „3. Chełmskiego Biegu WOŚP”. Będzie to jedna z dwóch takich imprez organizowanych w województwie. Trasa biegu wynosi 5 km, a organizatorami są Chełm Biega, Chełmska Grupa Rowerowa, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Automobilklub Chełmski.

Około godz. 12:30 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.

W finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już trzy lata temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Jednak tego nie trzeba żałować bowiem „Światełko do nieba” stanie się udziałem artystów z Teatru Hesperydy, którzy zaprezentują wspaniałe widowisko z ogniem w roli głównej. To będzie znakomite podsumowanie orkiestrowego grania w Chełmie. Spektakl rozpocznie się około godz. 19:30 na pl. Łuczkowskiego.

Maraton filmowy w bibliotece

Swoją ucztę będą mieli również miłośnicy sztuki filmowej. W niedzielę, o godz. 11:00 rozpoczną się filmy dla młodszych, a o 16:00 dla starszych kinomanów. Organizatorzy z Chełmskiej Biblioteki Publicznej zapowiadają projekcje znakomitych, najnowszych produkcji:

Filmy dla dzieci:
11.00 – „Fernando” (2017), reż. Carlos Saldanha
13.00 – „Jaskiniowiec” (2018), reż Nick Park
14.30 – „Potworna rodzinka” (2017), reż. Holger Tappe

Filmy dla dorosłych:
16.00 – „Król rozrywki” (2017), reż. Michael Gracey
18.00 – „W starym dobrym stylu” (2017), reż. Zach Braff

Morsowanie w zalewie

Morsowanie z serduchem i duchem Bieluchem zapowiadane jest na niedzielę, godz. 13:30, Zalew Żółtańce. W programie imprezy rozgrzewka, zimna kąpiel, ciepły posiłek i zimne piwo, muzyczna zabawa, ognisko z kiełbaskami oraz … kozacka sauna. Te atrakcje nie tylko dla miłośników arktycznych klimatów organizują Chełmskie Morsy.
Do wylicytowania będzie specjalny „tort morsów upieczony przez foczkę” oraz wykonany przez Marcina Cimka z Kuźni Strachosław jedyny na świecie nóż. Warto przytoczyć jego opis: „Nóż kuty, około 120 warstw stali nisko i wysokowęglowej, hartowany, naostrzony. Rękojeść oprawiona mosiądzem, kością ze strusia i zakończona bawolim rogiem.”

To jeszcze nie wszystko

Tradycją stało się też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”, więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne zamierzenia. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 27. Finału.

Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata np. przekazując przedmioty na licytację lub jakiś ciekawy pomysł, proszeni są o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem akchelmski@hoga.pl.
Można też wybrać się do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.  Wszelkie informacje (w tym wykaz fantów do licytacji) na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPChełm na Facebooku oraz profilach poszczególnych współorganizatorów.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Na pohybel pisowcom !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zenek, konkretnie podaj gdzie ta pseudoorkiestra zakupiła tomograf. Czekam.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zeniu gadasz jak typowy sekciarz szantażysta , Owsiaka ile kupił tomografów? Kupuje dużo pierduł fantomy które leżą w piwnicach nam brakuję lekarzy i kadry medycznej on daje jakiś promil chyba wiesz co to promil.A jak będę w szpitalu to poproszę basen z serduszkiem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Jak dostaniesz kiedys skierowanie na tomograf (albo ktos z Twojej rodziny), a sprzęt będzie oklejony serduszkami, to broń Boże nie zgadzaj się na żadne takie!!! Pokaż im wtedy te linki

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zeniu a trzy sprawy twojego guru są jeszcze nie skończone tak do pięciu lat to jeszcze potrwa, wyznawcy Jurasa nie przyjmuj faktów i prawdy. Działania na zasadzie dam dwa razy , albo i trzy razy więcej na złość tylko komu? Na pewno nie Złotemu Melonowi, Mrówce Całej, Jasnej Sprawie i paru jeszcze innym spółkom aby Juras mił co przelewać z wosp tak że wolna wola dawaj do oporu a będziesz spełnionym wyznawcą Jurusia własnie takich oddanych mu trzeba to lepsze życie dla niego i jego rodziny.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Taaa… i tak się rozsypuje od 27 lat :))))

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dla Pana Zenka link o wyrokach.

  http://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zeniu Juras ma siedem wyroków jest recydywistą za nie wykonuje postępowań sądowych a w tle prywatny biznes spółek pokaż mi przelewy z WOŚP na Złoty Melon nie
  zobaczysz bo pomimo wyroku Juras nie pokaże bo filantrop by się wypalił , a najlepiej zadzwoń i się spytaj w WOŚP to zobaczysz jak cię potraktują. Ciebie nie przekonuję, ale ta i tak kwestja czasu jak ta cała hucpa się rozsypie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Gość, a może konkretny dowód? Cień dowodu? A nie tylko puste oskarżenia. Daj spokój, chłopie, WOŚP była tyle razy kontrolowana wzdłuż i wszerz, że gdyby ktoś znalazł cokolwieczek, to Owsiaka już by powiesili

  No votes yet.
  Please wait...
 • Juras przelewa z WOŚP na prywatne spółki Złote Melony, Mrówki Całe i jeszcze parę innych i nie wykonuje postępowań sadowych w celu ujawnienia faktur i tu działa jako recydywa. Dzieci i wolontariusze zbierające datki w imię dobrych celów dokładają temu cwaniakowi do prywatnego biznesu, często będąc nieświadome jak wielki filantrop robi jeszcze większe przewały. Krytyków oczernia i wyśmiewa aby nie pokazać faktur.Zaczyna bać się spraw sądowych bo wie że i tak udowodnią mu winę w jego biznesie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama