REKLAMA
,
WOŚP w Chełmie. Podsumowanie finału
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 130 tysięcy zebrali w tym roku w Chełmie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza pomoc wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Reklama

Chełmski sztab WOŚP podsumował 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się – jak w całym kraju – w ostatnią niedzielę stycznia. W Chełmie nad całością czuwał – 16. rok z rzędu –  Automobilklub Chełmski. Głównymi sponsorami chełmskiego finału były firmy Azart Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. W tym roku dołączyła do nich Galeria Chełm.

Z wiadomych względów był to całkiem inny finał od dotychczasowych – piszą organizatorzy. – Reżim sanitarny bardzo utrudnił, a czasami wręcz uniemożliwił realizację niektórych zamierzeń. Jednak niezmienna była wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat wośpowego grania, którego nie da się z niczym porównać!

W reżimie

Orkiestrowe granie rozpoczęło się już w piątek 29 stycznia i tradycyjnie otworzyły je licytacje w Radiu Bon Ton. Ich efekt to ponad 23 tys. zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu orkiestry. Piłkę z podpisem Marcina Gortata kupiła firma Kaszigan za kwotę 1700 zł. Pióro prezydenta Jakuba Banaszka wylicytowano za 600 zł.

Podczas finałowej niedzieli – oprócz zbierania datków do orkiestrowych puszek – nie zabrakło dobrej zabawy i muzyki. Była więc trasa pod hasłem Konwój Pozytywnej Energii z Galerią Chełm. Podczas przystanków konwoju rozbrzmiewała muzyka oraz odbywały się licytacje i konkursy.
Wielu chętnych wzięło też udział w imprezie „Poruszaj się dla WOŚP”, podczas której każdy w dowolnym miejscu i czasie mógł wykazać się odrobiną aktywności fizycznej.
A wieczorem odbył się koncert rockowy w Chełmski Dom Kultury. Wystąpili Bimber Boys, Eclectic Music, Koshyki, Skutek Uboczny oraz legendarna Rdza.
Na finał poszybowało tradycyjne „Światełko do nieba”, które w tym roku miało formę ogniska i zimnych ogni.
 
W związku z szeregiem ograniczeń związanych z epidemią, liczba finałowych działań, które zawsze przynosiły wiele datków do puszek, była w tym roku ograniczona. Odbyły się tylko dwa koncerty w wersji online, zabrakło plenerowego koncertu w centrum miasta i wielu tradycyjnych imprez w szkołach.
 

Zbiórka się nie skończyła

 
Podsumowując: sztaby Automobilklubu Chełmskiego i I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie zebrały 130 tysięcy 289 złotych i 54 grosze.
 
Ta kwota jeszcze trochę wzrośnie – wyjaśnia Grzegorz Gorczyca z chełmskiego sztabu WOŚP. Zbiórka po części przeniosła się bowiem do przestrzeni wirtualnej. Chełmianie i chełmskie firmy założyli sporo eskarbonek (sama firma HABeRenergia – Hulanicki Bednarek zebrała w ten sposób 12 tys. zł), wysłali wiele płatnych SMS-ów oraz wpłacali pieniądze przez BLIKa i tworzyli zbiórki na Facebooku. Wystawili również kilkanaście różnych aukcji na Allegro. Lekarka i blogerka Katarzyna Woźniak za zapowiedź osobistego morsowania zebrała 152 tys. zł!
Był to więc udany finał! A to jeszcze nie koniec. Warto wspomnieć, że WOŚP można jeszcze wspomóc do końca lutego. Wystarczy wejść na stronę wpłacam.wosp.org.pl, wybrać kwotę, którą chcemy przekazać, wpisać swoje imię i wykonać szybki przelew. Po wpłacie, każdy darczyńca otrzyma prezent – spersonalizowane podziękowania od Jerzego Owsiaka.
 
Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.facebook.com/WOSPchelm

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA