REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
WOŚP w Chełmie. Podsumowanie finału
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ponad 130 tysięcy zebrali w tym roku w Chełmie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza pomoc wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Chełmski sztab WOŚP podsumował 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się – jak w całym kraju – w ostatnią niedzielę stycznia. W Chełmie nad całością czuwał – 16. rok z rzędu –  Automobilklub Chełmski. Głównymi sponsorami chełmskiego finału były firmy Azart Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. W tym roku dołączyła do nich Galeria Chełm.

Z wiadomych względów był to całkiem inny finał od dotychczasowych – piszą organizatorzy. – Reżim sanitarny bardzo utrudnił, a czasami wręcz uniemożliwił realizację niektórych zamierzeń. Jednak niezmienna była wspaniała atmosfera i niepowtarzalny klimat wośpowego grania, którego nie da się z niczym porównać!

W reżimie

Orkiestrowe granie rozpoczęło się już w piątek 29 stycznia i tradycyjnie otworzyły je licytacje w Radiu Bon Ton. Ich efekt to ponad 23 tys. zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu orkiestry. Piłkę z podpisem Marcina Gortata kupiła firma Kaszigan za kwotę 1700 zł. Pióro prezydenta Jakuba Banaszka wylicytowano za 600 zł.

Podczas finałowej niedzieli – oprócz zbierania datków do orkiestrowych puszek – nie zabrakło dobrej zabawy i muzyki. Była więc trasa pod hasłem Konwój Pozytywnej Energii z Galerią Chełm. Podczas przystanków konwoju rozbrzmiewała muzyka oraz odbywały się licytacje i konkursy.
Wielu chętnych wzięło też udział w imprezie „Poruszaj się dla WOŚP”, podczas której każdy w dowolnym miejscu i czasie mógł wykazać się odrobiną aktywności fizycznej.
A wieczorem odbył się koncert rockowy w Chełmski Dom Kultury. Wystąpili Bimber Boys, Eclectic Music, Koshyki, Skutek Uboczny oraz legendarna Rdza.
Na finał poszybowało tradycyjne „Światełko do nieba”, które w tym roku miało formę ogniska i zimnych ogni.
 
W związku z szeregiem ograniczeń związanych z epidemią, liczba finałowych działań, które zawsze przynosiły wiele datków do puszek, była w tym roku ograniczona. Odbyły się tylko dwa koncerty w wersji online, zabrakło plenerowego koncertu w centrum miasta i wielu tradycyjnych imprez w szkołach.
 

Zbiórka się nie skończyła

 
Podsumowując: sztaby Automobilklubu Chełmskiego i I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie zebrały 130 tysięcy 289 złotych i 54 grosze.
 
Ta kwota jeszcze trochę wzrośnie – wyjaśnia Grzegorz Gorczyca z chełmskiego sztabu WOŚP. Zbiórka po części przeniosła się bowiem do przestrzeni wirtualnej. Chełmianie i chełmskie firmy założyli sporo eskarbonek (sama firma HABeRenergia – Hulanicki Bednarek zebrała w ten sposób 12 tys. zł), wysłali wiele płatnych SMS-ów oraz wpłacali pieniądze przez BLIKa i tworzyli zbiórki na Facebooku. Wystawili również kilkanaście różnych aukcji na Allegro. Lekarka i blogerka Katarzyna Woźniak za zapowiedź osobistego morsowania zebrała 152 tys. zł!
Był to więc udany finał! A to jeszcze nie koniec. Warto wspomnieć, że WOŚP można jeszcze wspomóc do końca lutego. Wystarczy wejść na stronę wpłacam.wosp.org.pl, wybrać kwotę, którą chcemy przekazać, wpisać swoje imię i wykonać szybki przelew. Po wpłacie, każdy darczyńca otrzyma prezent – spersonalizowane podziękowania od Jerzego Owsiaka.
 
Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.facebook.com/WOSPchelm

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*