REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Woźniak zagra Na Skarpie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Tadeusz Woźniak będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej “Na Skarpie” w Chełmie oraz Wieczoru Bieszczadzkiego. Znamy termin tej lubianej przez chełmian imprezy.

Chełmski Dom Kultury zaprasza na dziewiąte, coroczne spotkanie miłośników bieszczadzkich ostępów, muzyki z krainy łagodności i melancholijnych spotkań z gitarą przy ognisku. To także trzeci z rzędu Wieczór bieszczadzki wzbogacony o część konkursową dla wykonawców piosenki turystycznej i poetyckiej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą legendy muzyki tego nurtu: Tadeusz Woźniak oraz zespół Słodki Całus od Buby. Impreza potrwa dwa dni – 8-9 czerwca – na Skarpie przy ChDK.

A oto program:

8 czerwca 2019 r.

  • 16.00 Przesłuchania konkursowe
  • 19.00 Koncert zwycięzców II edycji konkursu, zespół Bez Cienia Ciszy
  • 20.20 Ogłoszenie wyników konkursu
  • 20.30 Koncert zespołu Słodki Całus od Buby
  • 22.00 Nocne bieszczadzkie Jam Session

9 czerwca 2019 r.

  • 19.00 Koncert laureatów
  • 20.30 Koncert Tadeusza Woźniaka

***

Tadeusz  Woźniak – kompozytor, pieśniarz, muzyk. Debiutował w 1966 roku dokonując pierwszych nagrań radiowych i płytowych. Ma w dorobku muzykę do kilkuset piosenek, blisko 100 inscenizacji teatralnych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich, a także filmów dokumentalnych i animowanych. Kolejne pokolenia słuchaczy kochają jego najpopularniejsze piosenki: Hej, Hanno, Smak i zapach pomarańczy, To będzie syn, Zegarmistrz światła – nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r.Odznaczony medalem „Gloria Artis” i „Złotym Medalem Zasługi”. Uhonorowany nagrodą „Piękniejsza Polska” Prezydenta RP.

Słodki Całus od Buby – początki zespołu sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to trzech wyznawców rock and rolla, Bellona i Kaczmarskiego, postanowiło założyć zespół muzyczny. Po kilku latach i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach na scenach Yapy, Bazuny, Bakcynaliów, Piostura, Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie itp. wykrystalizował się skład zespołu, który do dzisiaj przetrwał w formie: Krzysztof Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew; Mariusz Kamper – gitary, śpiew; Jarosław Medyński- harmonijka ustna; Jacek Jakubowski – akordeon. Podstawą repertuaru grupy są autorskie piosenki K. Jurkiewicza i M. Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji.

Bez Cienia Ciszy -Dariusz Rączka (śpiew, gitara, teksty, kompozycje), Grzegorz Kalbarczyk (gitara, śpiew), Marcin Koc (bas, śpiew). Zespół powstał w Warce w październiku 2017 roku. W autorskim repertuarze zespołu znajdujemy wyraziste teksty komentujące m. in. współczesną rzeczywistość i obyczajowość na poważnie i z przymrużeniem oka. Utwory zaaranżowane są klasycznie, balladowo. Artyści nie stronią jednak od różnych stylów muzycznych, wprowadzając do swych piosenek elementy bluesa, swingu, pop-rocka czy brytyjskiego folku.  Zdobywcy pierwszego miejsca na II Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej “Na Skarpie” w Chełmie.

Zapraszamy na Skarpę przy Chadeku, 8-9 czerwca. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*