REKLAMA
,
Wraca retro-potańcówka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Powraca potańcówka w stylu retro! Znów będzie okazja przenieść się w cudowną atmosferę międzywojennego miasta. Tym razem nie przegapcie – sobota, 25 sierpnia!

Reklama

„Pardon, to tu?” to niecodzienne widowisko muzyczne, ze wspaniałą scenografią i kostiumami, z ciekawą oprawą świetlną i doskonałą choreografią. Zachwyciło chełmian podczas festiwalu Kolory Muzyki. Stąd powtórka.

Tym razem będziemy uczestniczyć w potańcówce podczas Nocy Kultury, w sobotę, 25 sierpnia. To będzie przy okazji mały jubileusz kina Zorza, które w obecnej formie funkcjonuje już pięć lat.

W widowisku „Pardon, to tu?”  weźmie udział ponad 30 artystów. Niezapomniane przeboje międzywojenne zagra Orkiestra z Kina Corsa złożona z chełmskich muzyków. Soliści, stylizowani na największe gwiazdy przedwojennej Warszawy, zaśpiewają piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Wszystko to w przezabawnych choreografiach i z kabaretowych zacięciem. Scenografia budowana na tę okazję nie odbiega niczym od wielkomiejskich teatrzyków rewiowo-kabaretowych z okresu międzywojnia.

Organizatorom zależy, aby publiczność też włączyła się do wspólnej zabawy. W tym celu przed sceną będzie podest dla amatorów tanga, cherlstona, poleczki, walczyka czy foxtrota. Oczywiście nie trzeba być zawodowym tancerzem, aby zabłysnąć na parkiecie. Podstawowych kroków nauczą fachowcy z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT oraz z Estrady Dziecięcej. Stroje inspirowane modą  dwudziestolecia mile widziane.

Reżyseria: Barbara Szarwiło
Scenariusz: Bartłomiej Kazimierczak
Choreografia: Renata Jakimiuk (Estrada Dziecięca)
Scenografia: Sławoj Czarnota
Projekty graficzne/ multimedia: Przemysław Białasz
Światło: Grzegorz Skibiński
Soliści: Karolina Jęczeń, Katarzyna Klimczak, Marta Adamiec, Barbara Szarwiło, Agnieszka Buda, Sławoj Czarnota, Piotr Kierski, Andrzej Bartniczuk, Marcin Skibiński
Orkiestra: Bogdan Depta, Bogdan Łata, Sylwester Sotel, Piotr Kierski, Jarosław Tulikowski, Mariusz Narolski, Bartłomiej Kazimierczak
Prowadzący: Michał Prus
Tancerze: Gabriela Sołowiej, Patrycja Bucior, Aleksandra Kiryk, Agnieszka Kogut, Dawid Marzec, Kacper Gradus (Estrada Dziecięca)

Zapraszamy na retro-potańcówkę w sobotę, 25 sierpnia, godz. 19, ul. Strażacka – przy kinie Zorza. Wstęp wolny!

Napisz komentarz
 • dlaczego by nie wziasc w tym udzialu- mysl przednia :), idea sie sprawdza a muzyka lagodzi obyczaje i dodatkowo i forma zachowania od zapomnienia spuscizny protoplastow 🙂 pasuje

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA