REKLAMA
,
Wrócili studenci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

1 października – do sal wykładowych wrócili studenci. W największej chełmskiej uczelni czyli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej to około 2000 osób.

Reklama

Skończyły się studenckie wakacje. Dzisiaj, 1 października br., rozpoczął się nowy rok akademicki 2018/2019. W chełmskiej PWSZ zaczęły się zajęcia dla około 2000 studentów, w tym prawie 700 osób to studenci pierwszego roku. Około 90 osób to studenci – obcokrajowcy. Najliczniejsza grupa zasiadła w salach Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa. Na brak studentów nie narzekają też takie kierunki jak pedagogika, stosunki międzynarodowe czy pielęgniarstwo.

Nowością dla zamiejscowych studentów PWSZ jest możliwości zamieszkania w domu studenckim. Oficjalne otwarcie akademika odbyło się pod koniec września. Pisaliśmy o tym tutaj.

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego 2018/2019 zaplanowano w PWSZ na niedzielę, 7 października.  Szczegółowy program uroczystości znajdziecie tutaj.
O godz. 9 odprawiona zostanie msza św. w bazylice na chełmskiej Górce, a o godz. 11, w auli przy ul. Wojsławickiej 8B, rozpoczną się uroczystości związane z immatrykulacją studentów I roku czyli symbolicznym przyjęciem „pierwszaków” do społeczności akademickiej.
Wykład inauguracyjny wygłosi dr Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zajęcia dydaktyczne semestru zimowego trwać będą do 4 lutego 2019 r., z pominięciem oczywiście przerwy świątecznej (21.XII.2018-6.I.2019).
Semestr letni zacznie się 26 lutego, a zakończy 23 czerwca 2019 r.
Więcej przydatnych informacji dla studentów (np. dotyczących zasad ubiegania się o stypendia czy  wyjazd w ramach programu Erasmus) znaleźć można na stronie Uczelni oraz na profilu na FB.

Na zdjęciu: immatrykulacja studentów I roku w 2017 r.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA