REKLAMA
,
Wrzuć nakrętkę do serduszka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zbieranie nakrętek na pomoc dla potrzebujących jest teraz w Chełmie łatwiejsze. Dzięki MPGK mamy w mieście cztery pojemniki-serca przeznaczone specjalnie na ten cel. Zobacz, gdzie ich szukać.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie umieściło w przestrzeni publicznej naszego miasta cztery kosze w kształcie serca z przeznaczeniem na gromadzenie nakrętek.

Kosze znajdziecie:
– na deptaku przy ul. Lwowskiej, w pobliżu apteki,
– przy Chełmskim Parku Wodnym,
– przy Chełmskim Domu Kultury (na zdjęciu),
– w parku międzyosiedlowym na osiedlu XXX-lecia, w pobliżu kościoła.
Do pojemników wrzucamy wyłącznie nakrętki, bez woreczków czy innych opakowań. Do zbierania nadają się nakrętki z opakowań spożywczych (napojów, mleka, ketchupu itp.) oraz nakrętki z opakowań po środkach chemicznych (płynach do mycia naczyń, do prania, kosmetykach itp.).

Liczy się ilość

Akcje zbierania nakrętek to jedna z bardziej popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek; butelki są też trudniejsze w obróbce.

W punktach skupu za kilogram nakrętek możemy dostać zwykle od 70 gr do złotówki. Żeby więc zarobić konkretne pieniądze na sprzedaży nakrętek, musimy ich zebrać naprawdę dużo. Ale jest to możliwe zważywszy, że każdego dnia do śmietników trafiają kilogramy nakrętek z tysięcy gospodarstw domowych. Zamiast więc wyrzucać je do domowych pojemników, możemy je zbierać, a potem wrzucić do naszych koszy-serc. W ten sposób wesprzemy szczytny cel.

***

Jak informuje poseł Anna Dąbrowska- Banaszek, chełmską zbiórkę nakrętek będzie koordynowało Stowarzyszenie #TowarzystwoPrzyjaciółChełma. Tutaj też powstanie baza danych osób, które potrzebują naszej pomocy.

 

Napisz komentarz
 • Głosowania jeszcze nie było a projekt z tegorocznego budżetu obywatelskiego już wykonany. Pogratulować skuteczności!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA