REKLAMA
,
Wsparcie dla medyków na walkę z pandemią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie 5,3 mln zł dostaną szpitale i pogotowia w regionie na walkę z Covid-19. Liderem tego projektu jest szpital w Chełmie.

Reklama

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania projektu pn. „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym”. Na walkę z COVID-19 trafi blisko 5,3 mln zł. Liderem projektu jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie.

Staramy się na bieżąco reagować na wszelkie potrzeby związane z walką z COVID-19 w naszym województwie, szczególnie dla jednostek będących na pierwszej linii frontu, stąd decyzja o kolejnych środkach z funduszy unijnych, mających wspomóc szpitale i inne podmioty lecznicze w regionie – mówi Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Projekt dotyczy 18 podmiotów leczniczych w regionie, głównie szpitali i stacji pogotowia ratunkowego podległych samorządowi województwa. Zwiększenie dofinansowania pozwoli tym placówkom kupić kolejne, niezbędne w walce z pandemią, środki ochrony osobistej. Wśród planowanych zakupów jest też 16 transportowych komór izolacyjnych (urządzania przeznaczone do transportu pacjentów o wysokim ryzyku zakażenia biologicznego). A oprócz tego m.in. maski medyczne, fartuchy, rękawice, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, kombinezony, ochraniacze na buty, gogle, przyłbice i inne.

To nie jedyne wsparcie, jakie samorząd województwa lubelskiego skierował do podmiotów leczniczych oraz ośrodków pomocy społecznej. Z funduszy europejskich – w ramach przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa – w sumie przeznaczono już blisko 75 mln zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Łącznie wartość całego projektu to ponad 17,3 mln zł (wkład z UE to przeszło 14,7 mln zł).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Jeżeli chodzi o geniusz Kaczyńskiego to problemem aborcji podzielił PO na tych co są za i którzy są przeciw. To się dopiero nazywa sztuka dzielenia. Uważam że głupców zawsze łatwo podzielić.
  Ale tutaj mówimy o sztuce narracji, która prowadzi do nieporozumień. Na szczęście między mądrymi zawsze można dojść do porozumienia i tym się różnią od głupców a niekoniecznie jaka noszą legitymację w kieszeni. Nie zmienia to faktu że gdy mądry nosi zła legitymację to nadal jest mądry ale opowiedział się w złej sprawie. Na psu budę taka mądrość.

  No votes yet.
  Please wait...
 • To się nazywa nieporozumienie.
  Chociaż nie miałem problemu zrozumieć właściwie intencji to nie każdemu się to udaje…. za pierwszym razem, Gasni ?
  Też nigdy nie wiem na pewno kogo tak naprawdę krytykujesz: PiS czy opozycję.

  No votes yet.
  Please wait...
  • No przykro mi, że Kaczyńskiemu udało się osiągnąć cel: podzielenie ludzi na tych, którzy są z nim oraz tych, którzy są przeciw niemu (opozycja). Nazywam to deficytem rozumienia rzeczywistości, gdyż jest w niej jeszcze miejsce dla tych, którzy dzielą ludzi na mądrych i… mniej mądrych, uznając legitymacje partyjne za jedną z większych głupot współczesnego świata.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Lansik.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Gasni, UE daje naszym medykom prawie 15 mln zł, a Pana zdaniem to lansik?!
   Pan Bóg za coś pokarał i rozum odebrał?

   No votes yet.
   Please wait...
   • Zenonie, Bóg dał rozum, z którego korzystam – właśnie ten sam Bóg wiele mówi o skromności i pokorze. Rzesza polityków lansujących się z kartonowymi czekami – przykład tego, o czym piszesz. Myślę, że tego akurat nie zrozumiesz. Lansik.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA