REKLAMA
,
Wspieraj lokalnie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samorząd zachęca chełmian do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego poprzez odliczenie na ich rzecz 1% podatku.

W Chełmie działają 22 organizacje pożytku publicznego, które na różnych polach wspierają mieszkańców miasta i regionu. Ich działalność jest możliwa m.in. dzięki darowiznom, w tym odpisom 1 proc. podatku od osób fizycznych. Stąd inicjatywa Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm, by chełmianie wspierali „swoich”.

Reklama

Miasto ułatwia przekazanie wsparcia lokalnym podmiotom OPP. Na stronie internetowej chelm.pl, w zakładce „Miasto i Urząd” znajduje się odnośnik do bezpłatnego oprogramowania podatkowego PITax.pl Łatwe podatki. Aplikacja krok po kroku pomaga w złożeniu zeznania podatkowego i udostępnia aktualną listę organizacji pozarządowych działających w Chełmie. Z listy wystarczy wybrać tę, której chcemy przekazać procent naszego podatku.

Projekt ,,Wspieraj lokalnie” prowadzi Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Miasto Chełm włączyło się w przedsięwzięcie z końcem 2018 roku, promując w ten sposób lokalne organizacje pozarządowe uprawnione do otrzymywania 1 proc. podatku.

Na zdjęciu: Dzień Organizacji Pozarządowych w Chełmie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA