REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wspólnie zmieniajmy Chełm
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Masz pomysł, co zrobić, by w Chełmie żyło się lepiej? Zgłoś swój projekt i pomóż zaplanować działania, które będą realizowane w nadchodzących latach – zachęca ratusz i zaprasza na spotkania.

Reklama

Urząd Miasta Chełm czeka na propozycje mieszkańców do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017-2023. Planowane przedsięwzięcia muszą rozwiązywać konkretne problemy w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej lub przestrzenno-funkcjonalnej i obejmować obszar rewitalizacji, czyli Osiedla Cementowni, Śródmieścia, Dyrekcji Górnej i Dyrekcji Dolnej.

Zarówno kryteria merytoryczne, jak i terytorialne zostały szczegółowo opisane w LPR, a propozycje mieszkańców zostaną ocenione pod kątem powyższych kryteriów i wpisane na dwie listy: projektów podstawowych i uzupełniających. Te, które trafią na listę podstawową, będą miały większe szanse na realizację.

Wdrażanie Lokalnego Program Rewitalizacji odbywa się przy współudziale środków UE, programów zewnętrznych, partycypacji partnerów społecznych, budżetu miasta itd. Umożliwia ubieganie się np. o środki w ramach RPO.

Projekty zgłoszone

przez mieszkańców w poprzednim naborze, które ujęto w LPR Miasta Chełm na lata 2017-2023, dotyczyły różnych obszarów życia społecznego. Były to m.in.:

– „Chcesz, możesz, potrafisz”, czyli projekt mający zahamować zjawisko dziedziczenia biedy i niekorzystnych postaw społecznych, wdrożony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie;

– „Senior cafe” na Osiedlu Cementowni, czyli przestrzeń dla wspólnych działań i integracji mieszkańców w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej;

– „Park Czytelnika” – projekt upowszechniający czytelnictwo realizowany przez Chełmską Bibliotekę Publiczną z dofinansowaniem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego;

– „Rewaloryzacja obiektów Zespołu Katedralnego na Górze Chełmskiej” oraz „Remont kaplicy Świętego Mikołaja w Chełmie” – projekty chroniące zabytki i zwiększające dostępność zasobów dziedzictwa kulturalnego, a w przypadku oferty Muzeum Ziemi Chełmskiej, także dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych;

– „Ogród zabaw”, czyli stworzenie obszaru bezpiecznej rekreacji dla dzieci, zgłoszony przez mieszkańców ulicy Mikołaja Kopernika w Chełmie;

– „Remont chodnika przy ulicy Fabrycznej”, który – jako projekt mniejszej wagi – znalazł się na liście uzupełniającej.

Urząd Miasta Chełm zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkania informacyjne związane z aktualizacją dokumentów

LPR Miasta Chełm na lata 2017-2023, a także Strategicznych Inwestycji Terytorialnych Miasta Chełm (Strategiczny Plan Terytorialny – SPT).
Podczas spotkań omówione zostaną m.in. warunki naboru projektów do LPR – formularz zgłaszania propozycji wraz z instrukcją jego prawidłowego wypełnienia oraz aktualizacja SPT, do której będzie można zgłosić sugestie.

Spotkania odbędą się w sali nr 1 UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65, w następujących terminach:

– 18.11.2019 r. (poniedziałek):
godz. 16:00 – spotkanie poświęcone aktualizacji LPR,
godz. 17:00 – spotkanie poświęcone aktualizacji SPT;

– 19.11.2019 (wtorek):
godz. 13:00 – spotkanie poświęcone aktualizacji LPR,
godz. 14:00 – spotkanie poświęcone aktualizacji SPT.

Nabór projektów do LPR potrwa od 12 do 22 listopada 2019 r. drogą elektroniczną na adres info@umchelm.pl oraz w formie tradycyjnej w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65 w godzinach pracy urzędu.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej UM: http://www.chelm.pl/www/glowna/index.php/36-aktualnoci/2019/1892-nabor-projektow-do-aktualizacji-lokalnego-programu-rewitalizacji-miasta-chelm-na-lata-2017-2023

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Nie wiele moge powiedziec o szczegółach dotyczacych tej instalacji nigdy nie leżała w obszarze moich zainteresowan.
  Jedyne na co zwracam uwagę to jej monumentolnosc jak pisalem niekoniecnie zwiazana z PRL i nowoczesnosc abstrakcyjnego przedstawienia jak należy sie domyslac zorzy. O walorach artystycznych niewatpliwie moglaby cos wiecej powiedziec pani kustosz Barczynska od lat zajmujaca sie chelmska galeria sztuki nowoczesnej, ja to tylko tyle, hehe.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Akurat tutaj nie chodziło mi o klasyfikację stylu tej szklanej aurora borealis, ale duchem jakiego czasu “rozświetla” nam ten nasz chełmski nieboskłon. Mimo wszystko, ktoś się troszkę napracował.

  No votes yet.
  Please wait...
  • A po co tyle roboty?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Prokurator Robert Scurvy

  Sztuka mowi nieco innym jezykiem niz ideologia i to co zwyklismy nazywac socrealizmem zaczelo sie na dluga przed WS II chocby Dunikowski.
  Nie poddawalbym prawdziwej sztuki tej samej ocenie ocenie co ideologicznej szmiry.
  Pan Sawa juz pisal cos o gustach wiec pozostanmy przy tym.

  No votes yet.
  Please wait...
 • No i mamy Panie Sawa szklane dzieło szt. 1 chronione prawem. Realnie socjalistyczne…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama