REKLAMA
,
Odpust na Górce
„Wszystko postawiłem na Maryję”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęła się Wigilia odpustu w bazylice na chełmskiej „Górce”. Przed chwilą księża oficjalnie powitali pielgrzymów przybyłych do sanktuarium. Jednym z wydarzeń tegorocznych uroczystości będzie z pewnością publikacja ks. infułata Kazimierza Bownika.

Reklama

Spójrzmy więc, co jeszcze czeka dzisiaj pielgrzymów:

  • 17.30 Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej
  • 18.00. Msza św. przewodniczy ks. Biskup
  • 20.30 – Różaniec
  • 21.00- Apel maryjny – przy ołtarzu polowym
  • Droga Krzyżowa po Chełmskiej Kalwarii
  • Wieczór uwielbienia
  • 24.00 – Pasterka Maryjna Koncelebrują Księża Rodacy i byli Wikariusze

Program jutrzejszych uroczystości .

Rozważania księdza K. Bownika

Dla wielu spośród zgromadzonych niespodzianką może być najnowsza publikacja autorstwa ks. infułata Kazimierza Bownika – „Wszystko postawiłem na Maryję. Rozważania na kanwie życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

"Wszystko postawiłem na Maryję"

W przedmowie do wydawnictwa ks. Bownik wspomina, że przygotowanie nowenny 9 wtorków, poprzedzających Uroczystość Narodzenia N.M.P. zaproponował mu Kustosz Chełmskiego Sanktuarium ks. kan. Andrzej Sternik. Myślą przewodnią tej nowenny miały być słowa Prymasa 1000-lecia „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Miałem trzy powody, dla których podjąłem to zaszczytne zobowiązanie:
– Pierwszy, prozaiczny, by nieco wspomóc współbraci, którzy korzystając z wakacji, podejmują poza parafią różnorakie czynności duszpasterskie (oazy, kursy, rekolekcje).
– Po wtóre, od młodzieńczych lat żyłem w blasku mądrości i świętości Wielkiego Prymasa. Jego odwaga i nieustępliwość w służbie Kościołowi i Narodowi, była mi inspiracją w moich niełatwych poczynaniach w latach czynnej służby kapłańskiej.
– Trzeci powód, jest bardzo osobisty. W tych dniach mija 10 lat od poważnej operacji krtani, której zostałem poddany na oddziale Otolaryngologii w szpitalu wojewódzkim w Lublinie. Przed operacją lojalnie poinformowano mnie, że już nigdy nie odzyskam głosu. Istotnie, mijały długie miesiące, nawet lata, zanim mój szept nabrał skromnych dźwięków. Wdzięczny Miłosiernemu Bogu, orędownictwu Matki Najświętszej i świętych Patronów, modlitwom wielu życzliwych ludzi i fachowej trosce wybitnych lekarzy – mogę, przy działającym nagłośnieniu, być słyszany. Traktuję więc, tę nieudolną posługę, jako wyraz wdzięczności Panu Bogu i ludziom.

Warto zajrzeć do tej niewielkiej książeczki, by przypomnieć sobie postać i poglądy wielkiego Prymasa. Oddajmy jeszcze raz ks. infułatowi:

Godząc się na wydanie drukiem tekstu poniższych kazań, mam głęboką nadzieję, że ich lektura zachęci p.t. Czytelników do sięgnięcia po rzetelne opracowania dotyczące życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. A jest ich naprawdę wiele. Zarówno, opracowania książkowe, jak i teksty w internecie, mogą bardzo ubogacić naszą chrześcijańską i narodową świadomość.

***

Książka „Wszystko postawiłem na Maryję. Rozważania na kanwie życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego” ukazała się nakładem wydawnictwa Koronis. Jej wydanie było możliwe dzięki wsparciu blisko współpracującego z naszym portalem Stowarzyszenia Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada”

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA