REKLAMA
,
Odpust na Górce
„Wszystko postawiłem na Maryję”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęła się Wigilia odpustu w bazylice na chełmskiej „Górce”. Przed chwilą księża oficjalnie powitali pielgrzymów przybyłych do sanktuarium. Jednym z wydarzeń tegorocznych uroczystości będzie z pewnością publikacja ks. infułata Kazimierza Bownika.

Reklama

Spójrzmy więc, co jeszcze czeka dzisiaj pielgrzymów:

  • 17.30 Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej
  • 18.00. Msza św. przewodniczy ks. Biskup
  • 20.30 – Różaniec
  • 21.00- Apel maryjny – przy ołtarzu polowym
  • Droga Krzyżowa po Chełmskiej Kalwarii
  • Wieczór uwielbienia
  • 24.00 – Pasterka Maryjna Koncelebrują Księża Rodacy i byli Wikariusze

Program jutrzejszych uroczystości .

Rozważania księdza K. Bownika

Dla wielu spośród zgromadzonych niespodzianką może być najnowsza publikacja autorstwa ks. infułata Kazimierza Bownika – „Wszystko postawiłem na Maryję. Rozważania na kanwie życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

"Wszystko postawiłem na Maryję"

W przedmowie do wydawnictwa ks. Bownik wspomina, że przygotowanie nowenny 9 wtorków, poprzedzających Uroczystość Narodzenia N.M.P. zaproponował mu Kustosz Chełmskiego Sanktuarium ks. kan. Andrzej Sternik. Myślą przewodnią tej nowenny miały być słowa Prymasa 1000-lecia „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Miałem trzy powody, dla których podjąłem to zaszczytne zobowiązanie:
– Pierwszy, prozaiczny, by nieco wspomóc współbraci, którzy korzystając z wakacji, podejmują poza parafią różnorakie czynności duszpasterskie (oazy, kursy, rekolekcje).
– Po wtóre, od młodzieńczych lat żyłem w blasku mądrości i świętości Wielkiego Prymasa. Jego odwaga i nieustępliwość w służbie Kościołowi i Narodowi, była mi inspiracją w moich niełatwych poczynaniach w latach czynnej służby kapłańskiej.
– Trzeci powód, jest bardzo osobisty. W tych dniach mija 10 lat od poważnej operacji krtani, której zostałem poddany na oddziale Otolaryngologii w szpitalu wojewódzkim w Lublinie. Przed operacją lojalnie poinformowano mnie, że już nigdy nie odzyskam głosu. Istotnie, mijały długie miesiące, nawet lata, zanim mój szept nabrał skromnych dźwięków. Wdzięczny Miłosiernemu Bogu, orędownictwu Matki Najświętszej i świętych Patronów, modlitwom wielu życzliwych ludzi i fachowej trosce wybitnych lekarzy – mogę, przy działającym nagłośnieniu, być słyszany. Traktuję więc, tę nieudolną posługę, jako wyraz wdzięczności Panu Bogu i ludziom.

Warto zajrzeć do tej niewielkiej książeczki, by przypomnieć sobie postać i poglądy wielkiego Prymasa. Oddajmy jeszcze raz ks. infułatowi:

Godząc się na wydanie drukiem tekstu poniższych kazań, mam głęboką nadzieję, że ich lektura zachęci p.t. Czytelników do sięgnięcia po rzetelne opracowania dotyczące życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. A jest ich naprawdę wiele. Zarówno, opracowania książkowe, jak i teksty w internecie, mogą bardzo ubogacić naszą chrześcijańską i narodową świadomość.

***

Książka „Wszystko postawiłem na Maryję. Rozważania na kanwie życia i nauczania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego” ukazała się nakładem wydawnictwa Koronis. Jej wydanie było możliwe dzięki wsparciu blisko współpracującego z naszym portalem Stowarzyszenia Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada”

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA