REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wtorek dla piersi
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

We wtorek, 22 czerwca, w Chełmie będzie kolejna okazja bezpłatnie zbadać sobie piersi. Profilaktyka dotyczy pań od 50. do 69. roku życia.

Reklama
Panie w wieku od 50 do 69 roku będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w specjalnie do tego przystosowanym mobilnym punkcie, w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych (finansowanego przez NFZ), realizowanego przez Geneva Trust Polska Sp z o.o. N ZOZ Profilaktyka i Diagnostyka.
 

Mammobus stanie na parkingu przy ul. Sybiraków (obok Chrobrego) we wtorek, 22 czerwca, w godz. 9 – 17.  Zainteresowane badaniem wcześniej winny zarejestrować się telefonicznie pod nr tel.: (58) 767 34 44.

Warto się wybrać, bo to szybkie badanie, które trwa zaledwie kilka minut, a może ustrzec przed rakiem piersi. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Promieniowanie, które jest wtedy emitowane, porównywalne jest z tym przy RTG zęba. Za to pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są nawet wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. A to bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Rak piersi jest niestety najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Im wcześniej zostanie wykryty, tym lepsze są wyniki leczenia i większe szanse na pokonanie choroby. Dlatego tak ważna jest profilaktyczna, regularna diagnostyka.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama