REKLAMA
,
Wtorek dla piersi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek, 22 czerwca, w Chełmie będzie kolejna okazja bezpłatnie zbadać sobie piersi. Profilaktyka dotyczy pań od 50. do 69. roku życia.

Reklama
Panie w wieku od 50 do 69 roku będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w specjalnie do tego przystosowanym mobilnym punkcie, w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych (finansowanego przez NFZ), realizowanego przez Geneva Trust Polska Sp z o.o. N ZOZ Profilaktyka i Diagnostyka.
 

Mammobus stanie na parkingu przy ul. Sybiraków (obok Chrobrego) we wtorek, 22 czerwca, w godz. 9 – 17.  Zainteresowane badaniem wcześniej winny zarejestrować się telefonicznie pod nr tel.: (58) 767 34 44.

Warto się wybrać, bo to szybkie badanie, które trwa zaledwie kilka minut, a może ustrzec przed rakiem piersi. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Promieniowanie, które jest wtedy emitowane, porównywalne jest z tym przy RTG zęba. Za to pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są nawet wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. A to bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Rak piersi jest niestety najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Im wcześniej zostanie wykryty, tym lepsze są wyniki leczenia i większe szanse na pokonanie choroby. Dlatego tak ważna jest profilaktyczna, regularna diagnostyka.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA