REKLAMA
,
Wybieramy Chełmianina Roku!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dla kogo tytuł Chełmianin Roku 2019? Poniedziałek, 16 grudnia, jest ostatnim dniem na zgłaszanie naszych propozycji.

Reklama

Zgodnie z tradycją, wybierzemy Chełmianina Roku – czyli osobę wyróżniającą się szczególną aktywnością zawodową, społeczną, zaangażowaniem w działanie na rzecz innych.

Swoich kandydatów mogą zgłaszać wszyscy – osoby fizyczne i prawne, organizacje społeczne, stowarzyszenia i instytucje. Termin: do 16 grudnia.
Wniosek zgłoszeniowy można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta (parter budynku UM przy Lubelskiej 65), w Departamencie Promocji i Kultury, jak również ze strony internetowej urzędu: www.chelm.pl.

Wypełnione wnioski

będzie przyjmować Biuro Obsługi Interesanta, Departament Promocji i Kultury (II piętro budynku, wejście od parkingu) lub będzie można je wysłać pocztą na adres urzędu.

Chełmianina Roku wyłoni Kapituła, którą powoła prezydent miasta. W skład tego gremium wchodzą z urzędu prezydent Chełma i przewodniczący Rady Miasta, a także laureat poprzedniej edycji konkursu, notariusz oraz trzech przedstawicieli mieszkańców wybranych losowo.

Uroczyste wręczenie tytułu odbywało się do tej pory podczas ważnego wydarzenia w mieście lub w trakcie sesji Rady Miasta. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie tym razem. Wiadomo za to, że Chełmianinem Roku można zostać tylko raz i że tytuł ma charakter honorowy. Laureat dostaje akt nadania tytułu i okolicznościowy medal.

Kto zasłużył na tytuł?

Wśród mieszkańców jest wielu ludzi nieprzeciętnych, ludzi oddanych miastu i sprawom wspólnoty lokalnej. Osoby, których dokonania i osiągnięcia należy nagradzać i promować, które zasługują na nasze uznanie, podziękowanie i wyróżnienie – czytamy na stronie Miasto Chełm.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tytuł Chełmianina Roku przyznano Grzegorzowi Gardzińskiemu  – prezesowi zarządu Chełmskiego Klubu Sportowego „Chełmianka”.

W latach poprzednich tytułem wyróżniono m.in. Wojciecha Hetmana (na zdjęciu powyżej), Marka Dyjaka, Longina Jana Okonia, Stanisława Adamiaka, Grzegorza Gorczycę, Zbigniewa Lubaszewskiego, Józefa Zająca, Andrzeja Buko, Tadeusza Bonieckiego.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
Aleja 3 Maja w remoncie
Aleja 3 Maja w remoncie
REKLAMA