REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pierwsza nazwa już się pojawiła – Woda Króla Daniela. Ale nie wszystkim przypadła do gustu. Zatem mamy konkurs. Sami wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody butelkowanej.

Wieść o planach uruchomienia linii  rozlewniczej dla butelkowania wody z chełmskiego ujęcia Bariera, pojawiła się w ubiegłym tygodniu. Prezydent Jakub Banaszek i prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Marcin Czarnecki zapowiedzieli, że spółka oraz Miasto Chełm przymierzają się do uruchomienia linii produkcyjnej wody źródlanej. Byłby to sposób na zagospodarowanie nadwyżki tego surowca (przez wiele lat wodę po prostu wylewano), nowe miejsca pracy oraz kolejny krok w stronę rozbudowywania małej retencji w naszym regionie.

Podczas konferencji prasowej pojawiła się też propozycja nazwy dla wody – Woda Króla Daniela. I się zaczęło. Niektórym nazwa się spodobała, inni stanowczo protestowali. Wśród tych drugich pojawili się m.in. historycy i osoby ze środowisk kresowych.
Sama inicjatywa produkcji wody nie budzi wątpliwości, ale już osoba Daniela Romanowicza przez wielu postrzegana jest jako  kontrowersyjna.

Spór władze miasta i MPGK postanowiły rozstrzygnąć demokratycznie. I w ten sposób mamy konkurs.

– Wspólnie stworzona marka dla wody butelkowanej będzie dziełem mieszkańców, pobudzi naturalne skojarzenia z chełmską tradycją, stanowiąc oryginalny symbol wartości dla konsumentów – mówi Katarzyna Langiewicz z MPGK. – Spółka stoi na stanowisku, że lokalny charakter budowanej marki będzie bardziej wartościowy, jeżeli jej ambasadorami będą Chełmianie. Nazwa wskazująca na atuty naszego miasta pozytywnie wpłynie na jego wizerunek w przestrzeni publicznej.

Mamy więc okazję do zabawy, ale także do wspólnego wyboru symbolu, z którym będzie utożsamiać się większość mieszkańców. Przy okazji będzie można poczuć się współwłaścicielem i twórcą marki.

Swoje propozycje na nazwę wody możecie zgłaszać w komentarzach na Facebooku  lub wysyłając maila na adres info@umchelm.pl. Można też w tej sprawie dzwonić do Urzędu Miasta Chełm i kontaktować się z pracownikami Gabinetu Prezydenta Miasta.
Miasto Chełm  wybierze najczęściej pojawiające się propozycje i w ramach konsultacji społecznych zorganizuje głosowanie.

– Dzięki temu wspólnie wybierzemy nazwę dla naszego lokalnego produktu, którym będziemy mogli pochwalić się w całej Polsce – zachęcają miejscy urzędnicy.

Jeśli zaś chodzi o termin rozpoczęcia produkcji miejskiej wody źródlanej, to szybko nie będzie. MPGK informuje, że przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z uruchomieniem rozlewni zajmie około dwóch lat.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Macie problem z nazwą nazwijcie kredowa kranowa

  No votes yet.
  Please wait...
 • Ja tak sobie myślę, żeby to była “Chełmianka” lub “Sawianka” 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Myślę ,że piękną nazwą będzie ” Woda Trzy Dęby “- będzie nawiązywać do miasta i jego herbu oraz sugerować ,że po niej będziemy mieli siłę i zdrowie jak 1000 letni dąb!!!!!!!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
  • Sorry, ale mnie i zapewnie wielu innym to się kojarzy z chlaniem, niestety. Taka marka po wielu latach tradycji – libacji już gdzieś tam jest!

   No votes yet.
   Please wait...
  • Już jest piwo “od dębów,”więc skojarzenia są jednoznaczne. Najpierw to niech nam odpowedzą na proste pytanie. Co to ma być? Czy to ma być promocja miasta czy biznes. Jeżeli to ma byc promocja miasta to jak najbardziej można robić konkursy na nazwę bo tu możan utopić każde pieniądze. Jeżeli to ma być biznes , to tu zaczyna się robić jeszcze ciekawiej bo tu możan utopić WIELKIE pieniądze! Pomijam na razie kwestie, kto je wyłoży! Kwestia wody , żródeł , zdroju czyli wszytkiego co związanie jest ze zdrowiem od strony marketingowej to bardzo delikatna sprwa. Odrobina dobrych kontacji i skojarzeń i samo sie sprzedaje , ale wstarczy odrobinę złych i…… nikt tego nie kupi! vide “aqu est”. Chełm nie kojarzy się ze zdrojem , uzdorwiskiem, krystaliczną wodą ,czystym powietrzem itd. Kojarzy się natomiast z kredą, kopalnia kredy , cementownią heheh samo zdrowie!

   W/p wodą można by zainteresować i sprzedawać niszowemu speceficznemu odbiorcy który kiedyś wąchał ” Tri” ,później “butapren” a teraz kocha się w dopalaczach. To też moze być biznes i promocja miastach. Holanda z tego słynie u nich to chya się nazwya ” Coffee shopów “. U nas proponuje ” Portland 2020″ Był kiedyś taki bardoz dobry cement z cementowni Chełm i tak się nazywał! I dodałby żę daje kopa! I pojdzie jak …………woda! hehehehehe

   No votes yet.
   Please wait...
 • Dlaczego mieszkańcy nie mogli wybrać czyim imieniem nazwane zostaną ronda ????

  No votes yet.
  Please wait...
  • Zadziałała prosta polityka.

   No votes yet.
   Please wait...
 • A dlaczego prawnuk Krzywoustego nie podoba się?

  No votes yet.
  Please wait...
  • Nie podoba się i koniec!
   Dlaczego? Dla tego samego Panie Sawa, dlaczego wielu ludzi w Chełmie nie specjalnie chce nasadzeń drzew na chełmskich blokowiskach, choć tego głośno nie powiedzą, ale po kątach kręcą nosami i złorzeczą pomysłowi. Temat wałkowany był już jakiś czas temu.

   Teraz do sedna. Przed chwilą po pisowsku – “na wydrę” bez konsultacji społecznych przeforsowano mocno kontrowersyjne nazwy chełmskich rond, dla których jak wiadomo nie było i nie będzie powszechnej akceptacji mieszkańców.
   Jak chodzi o nazwę wody, akurat tutaj władza dla ZNIECZULENIA postanowiła odpuścić. Nic nowego. Wzór idzie od samej góry – najpierw daj, łatwiej ci będzie, jak będzie taka potrzeba później odbierać, choć akurat tym przypadku kolejności działań nie zachowano. Zachowano natomiast priorytety partyjno – propagandowe.
   Kiedy wreszcie będzie normalnie… Jak nie PZPR, PKWN, kolejne nieudaczne ekipy rządzicieli – uzdrowicieli przede wszystkim kolesioweskich kies, teraz dla odmiany – Zbawcy Narodu! Tfu!
   Jak łatwo ogłupiać ten nasz naród…

   No votes yet.
   Please wait...
   • Fakt.
    Z drzewami jest problem.Od wielu lat władze nie dbają o nowe nasadzenia,a i opieka nad rosnącymi mizerna.Władze spółdzielni w tym temacie są prymitywne.Znam temat z pewnej wspólnoty,gdzie byłem pełnomocnikiem właściciela.Są rozmaite drzewa i po prostu można wybierać,ale najczęściej jest wybierana pustynia.
    co do nazwy wody,to mnie reakcja władz miasta zaskakuje chodzeniem rakiem.Z marketingowego punktu widzenia nazwa Woda Króla Daniela jest dobra,bo ile jest wód z królem w nazwie,a po za tym ma być sprzedawana chyba głównie po za Chełmem,a więc musi być nośna.

    No votes yet.
    Please wait...
   • Sama nazwa to zbyt mało Panie Sawa. Jak pisałem nieco wczesniej w tym temacie, w butelkach musi być woda szególnie smaczna, po którą ludzie będą chcieli wielokrotnie sięgać na półkę sklepową za każdym razem, jak przyjdzie wybierać z wielu możliwości. Sam pomysł nie jest zły, tylko czy towar będzie na tyle dobry, by zdobyć sobie publikę?
    Czemu znów do diaska nie Woda Króla Daniela? W końcu to on bezsprzecznie był pierwszym, zanotowanym w kronikach pomysłodawcą i realizatorem chełmskiego założenia. Inni przed nim, a tacy byli bezdyskusyjnie, zaginęli nieopisani w pomroce dziejów. Czy on coś złego dla miasta uczynił? Niejednokrotnie odbudowywał po zniszczeniach, najazdach i nieszczęściach. Zasiedlał rzemieślnikami z różnych stron, różnej narodowości, i rozwijał na miarę ówczesnych możliwości. Zacytuję może tutaj wymowne słowa z książki Dariusza Dąbrowskiego, autora wydanej w 2012 roku bibliografii politycznej Daniela, pod partonatem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
    Tak to nas widzą…
    “(…) Na tym tle zupełnie zdumiewającym, godnym szczegółowego opracowania zjawiskiem i fascynującym paradoksem jest wyparcie wiedzy o Danielu w lokalnej tradycji Chełma, jego ulubionej, zbudowanej z dużym nakładem sił, a po pożarze starannie odbudowanej rezydencji. (…)”
    Mamy więc problem, nad którym naukowcy ze zdumieniem kręcą głowami. My chyba sobie z tym nie poradzimy, budząc przy tym niedowierzanie i zaciekawienie obcych. “Głupcy z Chełma”?
    Może teraz z innej beczki. Może taka marka – “Woda Lecha i Marii” (z całym szacunkiem), jak to na innym portalu ktoś wyraźnie z sarkazmem zaproponował? Może. Z taką nośnością, PanieSawa znajdzie sobie zapewne szerokie grono pewnych wielbicieli, choćby w środku była zwykła “Kałużanka”. Sukces murowany!
    Co się z tymi ludźmi porobiło…

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *