REKLAMA
,
Wybrali się do Niemiec
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwaj Turcy przeszli pieszo „zieloną granicę” by dalej – z pomocą obywatela Azerbejdżanu – dotrzeć do Niemiec. Całą trójkę zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG.

Reklama
Funkcjonariusze SG ujawnili w poniedziałek (18 marca) ślady przekroczenia „zielonej granicy” z Ukrainy do Polski. Rozpoczęły się poszukiwania i jeszcze tego samego dnia zatrzymano nielegalnych migrantów oraz osobę, która miała ich odwieźć od granicy państwowej. Zatrzymanie miało miejsce w Lubyczy Królewskiej (pow. tomaszowski) podczas kontroli samochodu osobowego.
W pojeździe, którym kierował przebywający legalnie w Polsce obywatel Azerbejdżanu, funkcjonariusze ujawnili dwóch obywateli Turcji, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP. Cała trójka została zatrzymana. W toku prowadzonych wyjaśnień okazało się, że pasażerowie samochodu przekroczyli wcześniej pieszo granicę, a kierowca miał zapewnić im dalszy transport. Zatrzymani obywatele Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że Polska miała być dla nich jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo chcieli dotrzeć do Niemiec.
Turków przekazano służbom granicznym Ukrainy. Obywatel Azerbejdżanu został aresztowany na trzy miesiące.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA