REKLAMA
,
Wybraliśmy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Beata Mazurek, Krzysztof Hetman i Elżbieta Kruk – to europosłowie, których wybraliśmy we wczorajszych wyborach w okręgu lubelskim.

Reklama
Państwowa Komisja Wyborcza zapowiada, że ostateczne wyniki wyborów zostaną podane dzisiaj (27 maja) w ciągu kilku godzin. Rano, po podliczeniu 95,9 procent głosów okazało się, że wyniki wyborów w skali kraju różnią się od tych podawanych sondażowo wczoraj wieczorem.
Wzrosła przewaga Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do Koalicji Europejskiej, a komitet Konfederacja nie przekroczył 5-procentowego progu wyborczego.
Frekwencja w mieście Chełm wyniosła 43,28%, w powiecie chełmskim – 35,03%. W gminach najliczniej do wyborów stawili się mieszkańcy gminy Chełm – 39,14%.
Największą liczbę głosów w okręgu lubelskim zdobyła Beata Mazurek z Prawa i Sprawiedliwości. W rejonach Chełm, Lublin i Zamość zagłosowało na nią ponad 182 tys. osób. Drugi wynik osiągnęła także kandydatka Prawa i Sprawiedliwości – Elżbieta Kruk. Jej wynik to ponad 147 tys. głosów. Prawdopodobnie obie kandydatki mają mandat do Parlamentu Europejskiego.

Na lidera listy Koalicji Europejskiej w naszym okręgu – Krzysztofa Hetmana z PSL swoje głosy oddało ponad 99 tys. wyborców. Jemu też prawdopodobnie przypadnie trzeci mandat z Lubelszczyzny.

 

 

 

 

Napisz komentarz
 • A czy ta Kruk to podobno tak pije?Bo tak podawali.

 • a zdj Hetmana to długo szukaliście ? dyletanci ….

 • Prokurator Robert Scurvy

  I chociaz Mazurkowa zdeklasowala rywali nawet ze swojej partii przynajmniej w naszym obwodzie dopiero przyszlosc pokaże jaki byl sens naszych wyborow.
  Gratuluje zwyciezcom.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA