REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Wybrano nowego Dyrektora II Liceum
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wybory na stanowisko Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie od samego początku wzbudzały spore emocje i stawiały wiele pytań. Jeszcze w maju Rada Pedagogiczna niemal jednogłośnie poparła kandydaturę polonistki Iwony Grabczuk. Tymczasem dyrektorem została nauczycielka geografii.

Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji, która wybrała nowego Dyrektora II Liceum. Stosunkiem głosów 11 – 9 wygrała Pani Marta Klasura. Nauczyciele wobec tego wyboru zostali podzieleni. Jedni cieszą się z tej decyzji, inni z kolei martwią, czy aby nie odbije się na ich posadach. Jedno jest pewne. Większość ta decyzja zaskoczyła. Pewniakiem bowiem była dotychczas znana i ceniona w środowisku, Iwona Grabczuk.

Dyrektor szkoły wybierany jest przez komisję, w której skład wchodzą przedstawiciele szkoły, kuratorium oświaty, szkolnych związków zawodowych oraz Urzędu Miasta. Grabczuk, choć ceniona, jest jednak żoną znanego polityka Platformy Obywatelskiej i wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka. Nie od dziś wiadomo, że stosunki pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a Urzędem Miasta są co najmniej chłodne. Wybór Iwony Grabczuk na Dyrektora szkoły, w myśl przedstawicieli magistratu, mógł zatem być zagrożeniem dla współpracy pomiędzy liceum, a miastem. To ponoć miało zasadniczy wpływ na wczorajszy wybór.

Nauczyciele szkoły anonimowo przyznają, że przyjmują taki wybór, choć jasno widać tworzący się wśród nich podział. Już od początku procesu wyborczego dało się zauważyć co najmniej dwie rywalizujące ze sobą grupy. Teraz przełoży się to zapewne na wpływy w szkole.

Sami uczniowie o wyborze wypowiadają się szczególnie ciepło. Przyznają, że zawsze mieli dobry kontakt z nauczycielką, a teraz dyrektorką. Mają nadzieje na duże zmiany w szkole.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • kurde sorka klasura dyrektorem to jeszcze wice zróbcie łukiego i będzie full wypas

  No votes yet.
  Please wait...
 • BRAWO! Sorka Klasura idealnie nadaje się na to stanowisko 😉 pozdrawiam
  /absolwent

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *