REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wycinanki przedszkolaków
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

wyci1Dnia 19 lutego 2015 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów wycinanki tradycyjnej dla przedszkolaków połączone z otwarciem wystawy prac.

Spotkanie otworzył Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, który powitał przybyłych gości oraz podkreślił, że warsztaty znakomicie wpisują się w misję KDK, którą jest pozyskiwanie i przygotowywanie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w kulturze i współtworzenia jej wartości. Zwrócił uwagę na ogromną pasję i zaangażowanie przedszkolaków w tworzeniu wycinanek.

Następnie Hanna Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu podziękowała dzieciom za udział w warsztatach i wspomniała, że jak była dzieckiem też wycinała wycinanki, którymi później dekorowała swój pokój.

Warsztaty prowadziła Danuta Perestaj – Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddział Chełmski z/s w Krasnymstawie, która w swoim wystąpieniu pogratulowała małym artystom pięknych wycinanek, opowiedziała jak przebiegały warsztaty oraz przybliżyła proces tworzenia tradycyjnej wycinaki lubelskiej.

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów i nagród za udział w warsztatach.

Na zakończenie w części artystycznej wystąpiły dzieci z poszczególnych przedszkoli i oddziału przedszkolnego przy ZS Nr 5.

Wystawę prac można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury do 26 lutego 2015 r.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*