REKLAMA
,
Wycinka drzew w Borku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uważajcie na żółte tablice podczas spacerów po Borku! Dzisiaj (14 kwietnia) rozpoczęła się tam wycinka drzew.

Reklama

Nadleśnictwo Chełm informuje, że w lesie „Borek” od środy, 14 kwietnia, wycinane będą drzewa niebezpieczne. Wycinka odbywać się będzie głównie wzdłuż dróg i ścieżek leśnych. 

Przyczyną tych prac jest konieczność usunięcia drzew niebezpiecznych, chorych, suchych i uszkodzonych, które zagrażają bezpieczeństwu mienia i osób ruchu publicznego – tłumaczy Nadleśnictwo Chełm.

Prace mogą potrwać do końca kwietnia.

Leśnicy przypominają, że tam, gdzie wycinane są drzewa, obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu. W lesie nie widać dokładnie miejsc ścinki, a może być tam bardzo niebezpiecznie. Dlatego lepiej zachować ostrożność w pobliżu prac leśnych i zwracać uwagę na żółte tablice z zakazem wstępu. Warto też uważać na drogach w lesie, po których mogą poruszać się maszyny leśne i samochody przewożące drewno.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Wycinają same zdrowe drzewa. Gówna nie ruszają bo nie ma żadnej wartości. Oczywiście Lasy Państwowe twierdzą, że prowadza zrównoważoną politykę, a tak w rzeczywistości to jest pic na wodę. Wytną stare drzewa w ich miejsca posadzą sadzonki jak zapałka.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nadleśnictwo Chełm informuje, że w lesie „Borek” od środy, 14 kwietnia, wycinane będą drzewa niebezpieczne. Wycinka odbywać się będzie głównie wzdłuż dróg i ścieżek leśnych.

  Ta jasne. Będą cięli co da się sprzedać i tyle w temacie. Szkoda lasu, Parę lat i zniknie 🙁

  No votes yet.
  Please wait...
  • A ty skąd to wiesz? Prorok jaki czy co?

   No votes yet.
   Please wait...
  • Borek nie jest parkiem narodowym ani rezerwatem.Podlega normalnej gospodarce leśnej,a więc wycinka jest legalna.Najprawdopodobniej powinna być jakaś regulacja prawna dotycząca parków miejskich i podmiejskich,ale teraz w rozsądne stanowienie prawa nie wierzę.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Ja mam bardzo poważne wątpliwości co do tej całej obecnej tzw gospodarki leśnej Panie Sawa. Dlaczego? Bardzo mocno rzuca się w oczy masowa wywózka drewna w ostatnich 3 – 4 latach z bardzo dużych obszarów leśnych. Wystarczy chociażby w wolnej chwili przeglądnąć sobie najświeższe zdjęcia satelitarne i porównać je z wcześniejszymi. Przy tej okazji z odrazą powracam pamięcią do całkiem niedawnej awantury o Puszczę Białowieską, która ujawniła w całej krasie stosunek obecnych rządzicieli do lasu i ludzi którzy nie godzą się na rabunkową gospodarkę w lasach. Co będzie dalej? Jeżeli ludzie nie będą zwracać uwagi na to co się wyrabia w lasach, będzie tylko gorzej. Na szczęście są tworzone różne akcje oddolne np w postaci np map obszarów, w których była i jest planowana zmasowana ingerencja w drzewostan. Nie są one napewno doskonałe, bo dostęp do danych, wygląda jakby był umyślnie nieułatwiany przez Lasy Państwowe. Już sam fakt patrzenia na ręce L.P. , powoduje alergiczną reakcję zarządu. Czemu? Przecież jest to działalność na naszym wspólnym dobru. Powinna być jawna i klarowna. Wiadomo, pozyskiwanie drewna musi być, ale nie może mieć charakteru gospodarki rabunkowej.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA