REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wycinka w Borku
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trwa wycinka drzew w lesie Borek. Nadleśnictwo Chełm przypomina, że na obszarach, na których są ścinane drzewa obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu.

Nadleśnictwo Chełm informuje, że na wybranych obszarach (mapa poniżej) w lesie Borek trwają prace leśne związane z wycinką drzew. Wykonywane są tzw. cięcia rębne oraz cięcia przedrębne w formie trzebieży późnych.
Głównym celem cięć rębnych – oprócz pozyskania drewna – jest przygotowanie powierzchni do odnowienia, a w konsekwencji przywrócenie w to miejsce drzewostanu zgodnego z panującymi warunkami przyrodniczo-siedliskowymi. Leśnicy realizują to zadanie poprzez sztuczne nasadzenia lub wykorzystanie naturalnego obsiewu.
Z kolei zabiegi w trzebieżach późnych polegają głównie na wycince drzew chorych, uszkodzonych, zagrażających bezpieczeństwu oraz tych o słabszej jakości technicznej. Efektem końcowym jest uzyskanie jak najzdrowszego i najlepszego jakościowo drzewostanu.

W związku z tym leśnicy przypominają, że na powierzchniach, na których są ścinane drzewa obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu. Wycinka drzew to prace bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że strefa niebezpieczna to odległość około 50 m od ścinanego drzewa. W lesie nie widać dokładnie miejsca ścinki, dlatego pracownicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu wykonywanych prac leśnych, których obszar oznakowano specjalnymi żółtymi tablicami z zakazem wstępu.
Dodatkowo trzeba uważać na drogach leśnych, po których mogą poruszać się maszyny leśne i samochody przewożące drewno.

– Dla bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających „Las Borek” oraz osób pracujących na powierzchni leśnej prosimy o stosowanie się do zakazów i poleceń Służby Leśnej – apeluje Nadleśnictwo Chełm.

Ocenia się, że prace leśne w Borku mogą potrwać około 2-3 miesiące.  

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*