REKLAMA
,
Wycinka w Borku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa wycinka drzew w lesie Borek. Nadleśnictwo Chełm przypomina, że na obszarach, na których są ścinane drzewa obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu.

Reklama

Nadleśnictwo Chełm informuje, że na wybranych obszarach (mapa poniżej) w lesie Borek trwają prace leśne związane z wycinką drzew. Wykonywane są tzw. cięcia rębne oraz cięcia przedrębne w formie trzebieży późnych.
Głównym celem cięć rębnych – oprócz pozyskania drewna – jest przygotowanie powierzchni do odnowienia, a w konsekwencji przywrócenie w to miejsce drzewostanu zgodnego z panującymi warunkami przyrodniczo-siedliskowymi. Leśnicy realizują to zadanie poprzez sztuczne nasadzenia lub wykorzystanie naturalnego obsiewu.
Z kolei zabiegi w trzebieżach późnych polegają głównie na wycince drzew chorych, uszkodzonych, zagrażających bezpieczeństwu oraz tych o słabszej jakości technicznej. Efektem końcowym jest uzyskanie jak najzdrowszego i najlepszego jakościowo drzewostanu.

W związku z tym leśnicy przypominają, że na powierzchniach, na których są ścinane drzewa obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu. Wycinka drzew to prace bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać, że strefa niebezpieczna to odległość około 50 m od ścinanego drzewa. W lesie nie widać dokładnie miejsca ścinki, dlatego pracownicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu wykonywanych prac leśnych, których obszar oznakowano specjalnymi żółtymi tablicami z zakazem wstępu.
Dodatkowo trzeba uważać na drogach leśnych, po których mogą poruszać się maszyny leśne i samochody przewożące drewno.

– Dla bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających „Las Borek” oraz osób pracujących na powierzchni leśnej prosimy o stosowanie się do zakazów i poleceń Służby Leśnej – apeluje Nadleśnictwo Chełm.

Ocenia się, że prace leśne w Borku mogą potrwać około 2-3 miesiące.  

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA