REKLAMA
,
Wyczerpują się zapasy krwi w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Brakuje krwi – alarmują centra krwiodawstwa w całym kraju. W okresie wakacyjnym nietrudno o spustoszenie lodówek z krwią w szpitalach i centrach, a wszystko przez wyjazdy, urlopy i wypadki. Chcesz oddać krew? To doskonały moment aby to zrobić.

Reklama

O oddanie krwi dla ciężko chorych i ofiar wypadków, gorąco apeluje Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Chełmie. – Grupy dodatnie mamy w zasobach, ale niski poziom osiągają zapasy krwi grup ujemnych – informuje dr Tomasz Jankowski.

W okresie wakacyjnym ciężko o zorganizowanie akcji zbiórek krwi wśród młodzieży szkolnej. Wielu dawców RCKiK w Chełmie to uczniowie i studenci, latem wyjeżdżają na wakacje i mają mniejszy interes w oddawaniu krwi. – Czasami może się zdarzyć, że może jej zabraknąć, ale wtedy dzwonimy do dawców i prosimy aby nas odwiedzili – dodaje.

Kto może poddać krew?

Aby oddać krew musisz ukończyć 18 lat i cieszyć się dobrym staniem zdrowia. Potencjalny dawca powinien mieć ze sobą dokument tożsamości i być po lekkim posiłku. – Zapraszamy do naszego punktu przy ulicy Szpitalnej 53. Rejestracja dawców trwa od 7:30 do 12:00, od poniedziałku do piątku. Krew można oddawać nie częściej niż, co 8 tygodni – przypomina dr Jankowski.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA