REKLAMA
,
Wydział Komunikacji. Nadal coś nie działa...
Wydział Komunikacji. Nadal coś nie działa…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Taki obrazek zarejestrowaliśmy dzisiaj około godz. 8:00 przed Wydziałem Komunikacji Urzędu Miasta Chełm. Wprowadzenie numerków podobno nieco rozładowało kolejki, ale po numerek też trzeba postać. Wygląda na to, że nadal coś nie działa… Co o tym myślicie?

Reklama

Praca tego wydziału jest po prostu źle zorganizowana – uważa stojący dziś (11 sierpnia) w kolejce pan Marek. – Wprowadzenie numerków trochę rozładowało tłumy, ale jak widać, po numerek też najpierw trzeba swoje odstać. Ludzi wpuszcza się pojedynczo, bo chyba nie ma jak zorganizować większej liczby stanowisk do obsługi. Pomijam już takie „drobnostki” jak brak krzeseł dla petentów, a przecież przychodzą tu ludzie z różnymi problemami i nie zawsze mogą długo stać. Albo odrapane ściany czy brak miejsca, by wypełnić wniosek.

W połowie lipca pracownicy wydziału obwieścili, że część z nich wybiera się na urlopy i uprzedzili:

(…) w najbliższym czasie petentów Wydziału Komunikacji obsługiwać będzie mniejsza niż zazwyczaj liczba pracowników. Osoby, które chcą zarejestrować pojazd lub zgłosić jego sprzedaż prosimy więc o przemyślane planowanie wizyt w magistracie.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w wydziale wprowadzony został „system umawiania petentów na konkretne godziny w zakresie rejestracji pojazdów (wydawane będą numerki)”.
Zdaniem stojących w kolejce, numerki rzeczywiście nieco rozładowały tłumy przez wydziałem. Za to, żeby załatwić sprawę, trzeba przyjść dwa razy. Raz po numerek, a drugi raz na wyznaczoną godzinę, by sfinalizować sprawę.

Przy okazji urzędnicy przypominają, że w związku z pandemią, czas rejestracji pojazdu lub zgłoszenia jego sprzedaży został wydłużony do 180 dni od dnia zakupu (do końca 2020 roku). Dlatego wizytę w wydziale komunikacji spokojnie można odłożyć na późniejszy termin, np. po urlopach. Warto też pamiętać, że wszystkie wydziały UM Chełm pracują w godz. 7:30-15:30, za wyjątkiem wtorku, kiedy praca zaczyna się o godz. 8:30, a kończy o 16:30.

Urząd miasta apeluje także o stosowanie się do zasad obowiązującego reżimu sanitarnego – zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

Ciekawi nas, jak mieszkańcy Chełma oceniają pracę tego wydziału. Poprawiło się, czy nie? Zapraszamy do dyskusji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA