,
Wygrali policyjny turniej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy policjanci są najlepsi. Mł. asp. Radosław Jakimcio i st. sierż. Jakub Nosal z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zdobyli tytuł „Patrolu Roku 2019”!

Wczoraj (13 czerwca) zakończyły się wojewódzkie eliminacje zawodów policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. W zawodach brały udział dwuosobowe patrole z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu Policji.

Funkcjonariusze przystąpili najpierw do testu sprawdzającego wiedzę, a później zaprezentowali swoje umiejętności podczas technik obezwładniania osób. Na policyjnej strzelnicy sędziowie oceniali z kolei ich umiejętności strzeleckie. Emocji nie zabrakło także podczas zmagań na obiektach szkoleniowych KWP w Lublinie – funkcjonariusze w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu konkurowali ze sobą w biegu pościgowym, a później pokonywali policyjny tor przeszkód.

Tytuł „Patrolu Roku 2019” należy do mł. asp. Radosława Jakimcio i st. sierż. Jakuba Nosala z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
II miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, a III miejsce wywalczyli funkcjonariusze z KMP w Zamościu.

Laureaci dostali puchary i nagrody rzeczowe. Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas ogólnopolskiego XXVI finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.