REKLAMA
,
Wyjechał na misję, by zapalać innych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zabrał Pismo Święte, walizkę i wyruszył do Tanzanii. Chełmianin Dariusz Krawczyński najbliższy rok spędzi na misjach w Afryce.

Ten kontynent to piękne obrazki sawanny, rzeki, dzikie połacie lasów deszczowych i momumentalne kolumnady drzew. Afryka urzeka odmiennością, wielokulturowością i nasyconymi słońcem kolorami. Pomimo biedy, Afrykańczycy to osoby pogodne i radosne. Uśmiech towarzyszy im prawie zawsze, pomimo, że wielu z nich cierpi z powodu niedożywienia i wymaga natychmiastowej pomocy.

Reklama

Dla piątki Polaków ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego ,,Galilea”  wyjazd na misje był odpowiedzią na pragnienie ewangelizacji. Wśród nich znalazł się chełmianin Dariusz Krawczyński, lokalny przedsiębiorca, ojciec dwójki synów – Kuby i Ernesta. Dariusz to doskonały przykład na to, że na misje nigdy nie jest za późno.

***

Wspólnota ,,Galilea” działa m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Chcą nieść ludziom Boga, dawać nadzieję i miłość. Na swoje 25-lecie rozeznała, że Stwórca daje im nowe zadanie – roczną misję w Afryce, a konkretnie w Tanzanii. Na misję zgłosiło się pięć osób, które od sierpnia zamieszkają w Butiamie w parafii Matki Bożej od Najświętszej Krwi Chrystusa,  należącej do diecezji w Musomie.

Co będzie należało do zadań misjonarza z Chełma? Będzie to ciężka praca ewangelizacyjna, prowadzona czasem w krańcowo odmiennych warunkach kulturowych i socjalnych. Dariusz będzie pomagał tubylcom, ale istotą dzialalności misyjnej będzie zaszczepianie wiary. Do jego pierwszych zadań będzie należała integracja z miejscową ludnością, intensywna nauka języka Suahilii, aby następnie móc przeprowadzić kurs Nowe Życie.

Chcemy pomóc ludziom w odnalezieniu sensu chrześcijaństwa, które na tych ziemiach przywraca godność człowiekowi, a głównie kobietom. W plemionach pogańskich kobiety mają niską wartość moralną. Dopiero misjonarze poprzez ewangelizację zmieniają obraz rodziny. Tam, gdzie poganie chcą przyjąć chrzest i stać się członkami wspólnoty kościoła szablon rodziny się zmienia. Kobiety powoli zaczynają siadać do posiłku razem z mężczyznami. Do tej pory mężczyni jadali oddzielnie – mówi Dariusz Krawczyński.

Cała piątka misjonarzy z Polski. W trakcie przesiadki w Etiopii

Pierwsza lekcja języka. Na tablicy jest napisane: uczymy się jak mowic w swahili.

Pierwsze zetknięcie z nową rzeczywistością? Afryka ma swoje piękno, ujmujacą przyrodę i ludzi. Tanzania ma całkowicie odmienny wygląd niż Polska, zdecydowanie inny zapach i diametralnie inny smak – dodaje.

Misję Dariusza oraz całej ekipy możecie podpatrywać na tej stronie internetowej. 

Zapraszamy do wsparcia materialnego Misji w Tanzanii poprzez regularne lub jednorazowe wpłaty:

  • Beneficjent: Wzgórze Miłosierdzia, Stryszawa 589, 34-205 Stryszawa
  • Nr konta: 95 1600 1013 1844 2277 2000 0001
  • Tytuł przelewu: „Fundusz Misyjny – Tanzania”

Środki z tego funduszu zostaną w całości przeznaczone na formację Misjonarzy-Ewangelizatorów oraz rozwój podejmowanego przez nich dzieła ewangelizacji na terenie Afryki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA