REKLAMA
,
Wylicytuj stroik, pomóż hospicjum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Możesz mieć oryginalny stroik na świąteczny stół, a przy tym pomóc chełmskiemu hospicjum. Wystarczy wziąć udział w aukcji zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 13.

Reklama

Kolejny rok z rzędu Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie zaangażowało się w zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego. Aukcja ozdób świątecznych ma w tym roku nieco inny charakter, z uwagi oczywiście na pandemię. Tradycyjne jasełka też się niestety nie odbędą. Za to licytacja przeniosła się do Internetu.

– Zapraszamy do oglądania i licytacji stroików na naszym profilu facebookowym. Prosimy, aby wpisywać kwoty przy każdym zdjęciu, a po zakończeniu licytacji 17 grudnia 2020 r. będzie można przyjść do nas do przedszkola i odebrać wylicytowany przedmiot – mówi Danuta Zagórska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13. – Otwórzmy swoje serca i pomóżmy potrzebującym!

Licytacja dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011515729017.  Zdjęcia niektórych prac prezentujemy poniżej.
W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu chełmian, udało się uzbierać blisko 4 tys. zł.

– Każda zbiórka i każda wpłacona na konto złotówka jest dla nas nieocenionym wsparciem, dlatego już teraz dziękujemy za okazałe serce wszystkim biorącym udział w licytacji. Przed nami trudny rok, pełen ambitnych planów i celów, które chcielibyśmy zrealizować. Pośród nich największym wyzwaniem będą prace przygotowawcze do budowy domu  hospicjum stacjonarnego w Nowinach – podkreśla Justyna Pietrzyk z Hospicjum Domowego.

Stowarzyszenie pomaga bez względu na obecną sytuację epidemiczną, pod jego opieką jest teraz 20 chorych z Chełma i okolic.

Pomimo pandemii zapewniamy bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego – tłumaczy prezes stowarzyszenia Tadeusz Boniecki. – Dla nas liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością.

Przy okazji przypominamy, że stowarzyszenie wydało kalendarz ścienny na rok 2021. Zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony także na pomoc podopiecznym hospicjum. Kalendarz można kupić w chełmskich parafiach oraz w nowej siedzibie biura stowarzyszenia przy ul. Starościńskiej 4a.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Kolejową można przejechać
Kolejową można przejechać
REKLAMA