REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wymiana opon w trakcie pandemii jest dozwolona
Wymiana opon w trakcie pandemii jest dozwolona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Najwyższy już czas na wymianę  opon. Wahacie się czy można pojechać do serwisu? Niepotrzebnie. Ministerstwo Zdrowia potwierdza – wymiana opon dozwolona w trakcie pandemii.

Reklama

Obowiazujące obostrzenia epidemiologiczne spowodowały, że wielu kierowców zastanawiało się, czy mogą zgodnie z prawem skorzystać z usług serwisu, w którym fachowo zmienią opony. Te wątpliowości zdaje sie, przynajmniej na razie rozwiewać Ministerstwo Zdrowia.  Odpowiadając na pismo Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych, MZ powitwierdziło, że taka wizyta jest dozwolona. Nie warto więc czekać na śnieg – lepiej jak najszybciej wymienić opony te z homologacją zimową.

Dla zachowania ochrony sanitarnej PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich. Podpowiada jak postępować, by zapewnić klientom i pracownikom bezpieczeństwo w trakcie epidemii.

Przy takich temperaturach nadszedł już czas na zamianę oponę letnich na zimowe, albo porządne całoroczne. Dziękujemy za szybką reakcję Ministra Zdrowia. Cieszymy się, że w czasie pandemii bezpieczeństwo na drogach nie schodzi z pola widzenia rządumówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego zwraca uwagę, że transport ludzi i towarów w czasie epidemii odgrywa kluczową rolę. Pojazdy powinny być bezpieczne, sprawne i przygotowane do spełniania istotnej funkcji społecznej. Przy zachowaniu restrykcyjnych procedur w zakresie bezpieczeństwa osobistego, wymiana opon w serwisie jest równie bezpieczna, jak np. zakupy.

***

Opony to jedyny punkt styku każdego pojazdu z drogą – ich stan i jakość mają bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa na drodze. To także od ich jakości i kondycji zależy zachowanie samochodu oraz przyczepność i długość drogi hamowania każdego pojazdu.

Już pora na zmianę opon

Temperaturą graniczną dla opon letnich jest 7ºC. Poniżej nich bieżnik opony letniej robi się coraz twardszy i nie zapewnia odpowiedniej przyczepności, a droga hamowania mocno się wydłuża. W taką pogodę jak teraz – gdy poranki są już chłodne i często pada deszcz – dobre opony zimowe lub całoroczne z homologacją zimową są podstawą bezpiecznej jazdy. Nowoczesne opony zimowe zapewniają bezpieczeństwo nie tylko na mrozie i śniegu. To duża zmiana w porównaniu do gum sprzed kilkunastu lat. Nawet przy takich temperaturach jak teraz – również na suchej drodze – nie będą hamowały gorzej niż letnie. A na mokrej drodze zapewnią bezpieczeństwo i skrócą drogę hamowania od 7 do 11 metrów (w zależności od temperatury).

Gdzie w Chełmie można wymienić opony

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama