REKLAMA
,
Wymyślmy dworzec
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pierwsze konsultacje w sprawie modernizacji chełmskiego dworca PKP zaplanowano na wtorek (21 listopada br.). Samorząd miasta oraz PKP chcą wiedzieć, jakie oczekiwania mają mieszkańcy w związku z planowaną modernizacją.

Reklama

Prezydent Miasta Chełm oraz Polskie Koleje Państwowe S.A., zapraszają na „Warsztaty kreatywne” dotyczące modernizacji Dworca PKP Chełm Główny. Warsztaty to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowanych jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkania określone zostają ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły, oczekiwania i uwagi.

Na spotkanie zapraszani są przedstawiciele lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, grupy interesariuszy oraz władze samorządowe. PKP będą reprezentowane m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację przebudowy.

Przypomnijmy, że Dworzec PKP Chełm Główny znalazł się na liście 74 dworców w Polsce, które zostaną zmodernizowane (przebudowane, wyremontowane itd.) w ramach Programu Inwestycji Dworcowych 2016-2023. PKP chwalą się, że jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej kolei.

Spotkanie w Chełmie ma charakter otwarty, ale zainteresowani powinni potwierdzić swój udział telefonicznie pod nr 82 564 36 68 lub e-mailem: barbara.krasun@umchelm.pl.

Warsztaty rozpoczną się  godz. 16, we wtorek 21 listopada 2017 r., w sali nr 1 na parterze Urzędu Miasta przy Lubelskiej 65.

 

 

Napisz komentarz
 • A Plac Dworcowy?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA