REKLAMA
,
Wypłata trzynastek na finiszu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 161 mln złotych przekazał biłgorajski oddział ZUS emerytom i rencistom. To „trzynastka”. Ostatnia transza świadczeń dotrze do nich jeszcze przed majówką.

Reklama

Niemal 130 tysięcy  emerytów i rencistów z naszego regionu dostało już swoje trzynastki. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju przekazał do tej pory ponad 161 mln złotych. Ostatnia transza świadczeń dotrze do uprawnionych jeszcze przed majówką.

W skali Polski do 22 kwietnia ZUS wypłacił ponad 8,4 mln trzynastek na kwotę prawie 10,5 mld zł. Całkowity prognozowany koszt tych świadczeń w ZUS wyniesie przeszło 11,2 mld zł.

Aby otrzymać dodatkowe roczne świadczenie nie trzeba było składać żadnego wniosku. Trzynastka przysługuje w wysokości najniższej emerytury. Otrzymują ją osoby, które na 31 marca tego roku miały ustalone prawo do jednego ze świadczeń emerytalno-rentowych – przypomina prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Trzynastka wynosi 1250,88 złotych brutto, czyli około 1022 zł „na rękę”.

Aktualnie ZUS przygotowuje się do wypłaty ostatniej transzy trzynastek – dla osób pobierających świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. W ich przypadku ustawowy termin płatności przypada 1 maja. Jednak uprawnieni dostaną środki przed majówką, bo Zakład przekaże pieniądze na pocztę z kilkudniowym wyprzedzeniem, a do banku 29 kwietnia.

W listopadzie kolejny bonus

W listopadzie emeryci i renciści mogą spodziewać się wypłaty jeszcze jednego dodatkowego świadczenia czyli tzw. czternastki. Otrzymają ją osoby, które będą mieć prawo do świadczenia emerytalno-rentowego na 31 października 2021 r.
Pełną kwotę – 1250,88 zł brutto – dostaną ci, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł. Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA