REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wypłaty 300+ w regionie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

12 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” na ponad 17 tys. dzieci złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z Chełma oraz powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.

Reklama

W tym roku zmieniły sie zasady dotyczące tego świadczenia. Obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wnioski składa się wyłącznie elektronicznie, a pieniądze są przelewane na konto.
Jak dotąd z Chełma i powiatu chełmskiego wpłynęło do ZUS 7,2 tys. wniosków na 10,3 tys. dzieci. Zakład zrealizował na tym terenie wypłaty na łączną kwotę 2,3 mln zł.
Odpowiednio w powiecie krasnostawskim było to 2,8 tys. wniosków na 4,2 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 892 tys. zł. A w powiecie włodawskim 2 tys. wniosków na 2,9 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 661 tys. zł.

Świadczenie na dofinansowanie wyprawki szkolnej dziecka przysługuje raz do roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochody rodziny. Można je otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, wtedy mamy gwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, ale także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Bieżący harmonogram dyżurów znajdziecie na stronie internetowej ZUS.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama