REKLAMA
,
Wypłaty 300+ w regionie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

12 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” na ponad 17 tys. dzieci złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z Chełma oraz powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.

Reklama

W tym roku zmieniły sie zasady dotyczące tego świadczenia. Obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wnioski składa się wyłącznie elektronicznie, a pieniądze są przelewane na konto.
Jak dotąd z Chełma i powiatu chełmskiego wpłynęło do ZUS 7,2 tys. wniosków na 10,3 tys. dzieci. Zakład zrealizował na tym terenie wypłaty na łączną kwotę 2,3 mln zł.
Odpowiednio w powiecie krasnostawskim było to 2,8 tys. wniosków na 4,2 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 892 tys. zł. A w powiecie włodawskim 2 tys. wniosków na 2,9 tys. dzieci i zrealizowane wypłaty na 661 tys. zł.

Świadczenie na dofinansowanie wyprawki szkolnej dziecka przysługuje raz do roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochody rodziny. Można je otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, wtedy mamy gwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, ale także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Bieżący harmonogram dyżurów znajdziecie na stronie internetowej ZUS.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA