REKLAMA
,
Wyrok dla sprawcy wypadku w Łopienniku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawskim sąd uznał, że 32-letni Sylwester A. jest winny tragedii i skazał go na karę pozbawienia wolności. Zapadł wyrok w sprawie wypadku drogowego w Łopienniku Nadrzecznym, w którym zginęła policjantka.

Reklama

Sprawca wypadku, w którym zginęła młoda funkcjonariuszka krasnostawskiej policji usłyszał wyrok. Mężczyznę skazano na rok i trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Sylwester A. ma również zapłacić 34 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych, czyli rodziny zmarłej. Ponadto otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat – informuje Kurier Lubelski.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 18 października 2017 roku w Łopienniku Nadrzecznym (gmina Łopiennik Górny). Dwoje krasnostawskich policjantów, w trakcie służby, wykonywało czynności związane z kolizją drogową. Wtedy w ich radiowóz uderzył rozpędzony renault, kierowany przez 31-letniego Sylwestra A. Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło do kolejnego zderzenia z oplem zafirą. W wyniku wypadku dwoje policjantów zabranych zostało do szpitala. Obrażenia 32-letniej funkcjonariuszki okazały się bardzo rozlegle i pomimo reanimacji, nie udało się jej uratować.

Sylwester A. wyprzedzał kolumnę ciężarówek, które omijały miejsce interwencji. Jak ustalili biegli, pędził około 100 km/h. O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.
Według śledczych mężczyzna rażąco i umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Świadkowie zdarzenia zeznali, że widoczność tego dnia była bardzo dobra, a stojący radiowóz było widać z odległości około 500 metrów. Skazany był wcześniej znany policjantom. W jego kartotece znajdowały się liczne przewinienia, jak przekroczenia prędkości oraz nieprawidłowości podczas manewrów wyprzedzania.

Wyrok nie jest prawomocny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA