REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wystawa trójki artystów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

„3×10” to wystawa zbiorowa trójki artystów, gdzie jako źródło inspiracji splatają się przestrzeń, różnorodność i bogactwo barw, faktura oraz forma. Zapraszamy do ChBP.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na wernisaż wystawy twórczości Małgorzaty Wzorek, Krystyny Rutyny i Waldemara Swatowskiego pt.”3×10”, który odbędzie się w piątek, 22 marca.

Małgorzata Wzorek, ekspert MEN w zakresie przedmiotów artystycznych, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie. Ukończyła studia
w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, uzyskując dyplom z malarstwa oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Grupy Kontrast.  Maluje przeważnie w technice akrylu oraz eksperymentuje własnymi technikami, w swoich pracach przedstawia głównie przestrzeń. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana artystka.

Krystyna Rutyna jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończyła studia w Instytucie  Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplomem
w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków  w Lublinie. Po ukończeniu studiów wyłączyła się z życia artystycznego i podjęła pracę jako pedagog w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, pracując z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną plastycznie. Najchętniej tworzy swoje prace w plenerze starając się uchwycić bogactwo barw i przestrzeni oraz doznania płynące z kontaktu z naturą. Główny nacisk stawia na kolor, który stanowi dla niej źródło inspiracji. Uczestniczyła w wielu plenerach regionalnych i ogólnopolskich.

Waldemar Swatowski (ur. 1965 r.) – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, od 2007 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, prace swoje prezentuje na  wystawach indywidualnych i zbiorowych plastycznego środowiska zamojskiego oraz organizowanych przez ZPAP – Okręg Lublin. Cechy charakterystyczne twórczości Waldemara Swatowskiego: kolor, forma, faktura oraz gest.

Zapraszamy na wernisaż w piątek, 22 marca, godz. 17.00, galeria Nova ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*