REKLAMA
,
Wzdłuż DK 12 staną ekrany akustyczne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wzdłuż przebudowywanej Drogi Krajowej Nr 12 w granicach administracyjnych Chełma staną 33 ekrany akustyczne. Ich zadaniem będzie ochrona przez hałasem mieszkańców ulic Podgórze, Rejowieckiej i Wschodniej.

Reklama

Powierzchnia ekranów będzie niemal o 30 proc. mniejsza niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na ponad 8-kilometrowym odcinku przebudowywanej drogi miały powstać pełne i przezroczyste ekrany akustyczne o wysokości od 3 do 4,5 m, łącznej długości 3,1 km i powierzchni 12 271 mkw.

Na wniosek samorządu, który wystąpił w imieniu protestujących mieszkańców, lubelski RDOŚ w marcu minionego roku roku wydał postanowienie o zmniejszeniu powierzchni barier akustycznych niezbędnych do ograniczenia emisji hałasu. Tak więc wzdłuż DK12 staną ekrany o wysokości do 4 m, długości 2,77 km i powierzchni 8764,75 mkw. Zdecydowana większość będzie zlokalizowana wzdłuż ulicy Rejowieckiej. Po kilka zostanie zamontowanych wzdłuż ulic Podgórze i Wschodniej.

O tym, gdzie dokładnie będą zlokalizowane i w której wersji, można się dowiedzieć w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, u wykonawcy (Budimex S.A.), a także w Urzędzie Miasta Chełm i na stronie internetowej miasta (zobacz: tutaj).

Napisz komentarz
 • Moda na ekrany,nie uważacie?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA