REKLAMA
,
Wzdłuż DK 12 staną ekrany akustyczne
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wzdłuż przebudowywanej Drogi Krajowej Nr 12 w granicach administracyjnych Chełma staną 33 ekrany akustyczne. Ich zadaniem będzie ochrona przez hałasem mieszkańców ulic Podgórze, Rejowieckiej i Wschodniej.

Reklama

Powierzchnia ekranów będzie niemal o 30 proc. mniejsza niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z decyzją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na ponad 8-kilometrowym odcinku przebudowywanej drogi miały powstać pełne i przezroczyste ekrany akustyczne o wysokości od 3 do 4,5 m, łącznej długości 3,1 km i powierzchni 12 271 mkw.

Na wniosek samorządu, który wystąpił w imieniu protestujących mieszkańców, lubelski RDOŚ w marcu minionego roku roku wydał postanowienie o zmniejszeniu powierzchni barier akustycznych niezbędnych do ograniczenia emisji hałasu. Tak więc wzdłuż DK12 staną ekrany o wysokości do 4 m, długości 2,77 km i powierzchni 8764,75 mkw. Zdecydowana większość będzie zlokalizowana wzdłuż ulicy Rejowieckiej. Po kilka zostanie zamontowanych wzdłuż ulic Podgórze i Wschodniej.

O tym, gdzie dokładnie będą zlokalizowane i w której wersji, można się dowiedzieć w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, u wykonawcy (Budimex S.A.), a także w Urzędzie Miasta Chełm i na stronie internetowej miasta (zobacz: tutaj).

Napisz komentarz
 • Moda na ekrany,nie uważacie?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  REKLAMA