REKLAMA
,
Z niewybuchem woził się po Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

45-latek przywiózł pocisk artyleryjski wprost pod bramę wjazdową Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Nie, to nie był terrorysta. Niewybuch znalazł poprzedniego dnia na swoim polu w Stołpiu i zabrał go do domu. W sobotę „podrzucił” pogranicznikom.

W sobotę w południe (3 października) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu. Policjanci ustalili, że 45-letni mieszkaniec Chełma w piątek znalazł to niebezpieczne znalezisko na polu w miejscowości Stołpie. Najpierw zabrał je do swojego domu. A w sobotę wrzucił do samochodu i przywiózł pod siedzibę Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Poinformował o tym fakcie dyżurnego jednostki.

Reklama

Wezwani na miejsce policjanci wyłączyli z ruchu ulicę Trubakowską. Zabezpieczyli niewybuch i wezwali saperów. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w tego typu sytuacjach. Pod żadnym pozorem nie można podnosić niewybuchów, przemieszczać czy manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA