REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Z Nowego Jorku do Krasnegostawu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

bognakoncert2014Jak to jest wracać z wielkiego miasta, do miasta małego i zacisznego, jakim jest Krasnystaw? O tym zaśpiewa wokalistka Jazzowa Bogna Kicińska.

20 grudnia o godz. 19:00 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się niepowtarzalny koncert „Z Nowego Jorku do Krasnegostawu”. Na scenie wystąpi Bogna Kicińska, absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Krasnymstawie. Fascynacja jazzem była impulsem do podjęcia studiów w tym kierunku. Talent Bogny został doceniony na „Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość 2005″, których została laureatką. Bogna zdobyła szereg nagród muzycznych i nadal realizuje swa pasję.

Obecnie wokalistka mieszka w Nowy Jorku, gdzie ukończyła Aaron Copland School of Music. Jej debiutancka płyta „The Maze” ukazała się 15 października 2014 roku. W zakorzenionej w jazzie twórczości Bogny można usłyszeć elementy muzyki klasycznej, latyno-amerykańskiej, soulu, gospel czy polskiego folku. Płyta „The Maze” składa się zarówno z autorskich kompozycji jak i jazzowych standardów. Znalazły się na niej m.in. “You’re Everything” Chicka Corea czy “Speak Low” Kurta Weila. W dużej części albumu Kicińska wykorzystuje wokalną technikę scatu, traktowaną tutaj jako kolejny instrument.

Bogny Kicińskiej widzowie posłuchać będą mogli już 20 grudnia w KDK o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*