REKLAMA
,
Z pisarzem o zwierzętach i nie tylko
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem dla dzieci i młodzieży przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Zarezerwujcie sobie czwartek.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na spotkanie z autorem pasjonujących książek – Marcinem Koziołem. Odbędzie się ono w sali widowiskowej, w czwartek, 14 marca.

Organizatorzy proponują spotkania dla trzech grup:

 • dla klas 1-3godz.  8.30 – lekcja multimedialna/warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców! Książki „Wombat Maksymilian” stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania.
  Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, ponieważ główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Seria o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach została nagrodzona prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

 

 • dla przedszkoli – godz. 10.00 – warsztaty dla dzieci z końmi w roli głównej na podstawie serii książek dla dzieci „Stajnia pod tęczą”.
  Dzieci dowiedzą się, jak konie porozumiewają się ze sobą i ludźmi. Poznają, jak rozpoznawać umaszczenie konia. Dowiedzą się także, jak końmi należy się opiekować. A wszystko osadzone w świecie sympatycznych i przeżywających zabawne przygody bohaterów – Niunia, Lansika, ciotki Rodezji, wuja Celofana i wielu innych.
  Książki są efektem współpracy Katarzyny Dowbor i Marcina Kozioła, którzy dzielą te same fascynacje i kochają konie.

 

 • dla klas 4-6 – godz. 11.30 – spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów” – tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką!
  Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Książka wpisana została na „Złotą Listę Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu ChBP przyjmuje telefonicznie pod nr 82 564 55 29. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona!

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA