REKLAMA
,
Z pomocą potrzebującym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bezdomni potrzebują pomocy zwłaszcza teraz, kiedy mocno się ochłodziło. Wczoraj zajęli się tym chełmscy policjanci i pracownik MOPR. Odwiedzali osoby potrzebujące wsparcia, informowali o miejscach, gdzie można znaleźć bezpieczne schronienie. Przekazali im prowiant i środki ochrony osobistej.

Reklama

Chełmscy policjanci wspólnie w pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie odwiedzili wczoraj (8 grudnia) miejsca, gdzie zwykle przebywają bezdomni. Osoby te, z uwagi na położenie w jakim się znalazły, w tym trudnym zimowym czasie potrzebują szczególnej pomocy. Wspólnie przekazywali informacje o miejscach, gdzie mogą znaleźć bezpieczne schronienie oraz o instytucjach świadczących pomoc. Przy okazji przekazali też suchy prowiant i środki ochrony osobistej.

Przed nami kolejne chłodne dni i noce.  Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i schorowanych, samotnie mieszkających, bezdomnych czy też nietrzeźwych, z uwagi na możliwość wychłodzenia. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc. Czasem wystarczy jeden telefon. Zgłoszenia możemy przekazywać na nr 997, 112 lub pogotowia ratunkowego, również anonimowo.

Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która ma zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo poinformujemy o miejscu przebywania bezdomnych. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Nie bądźmy obojętni. Jeden telefon może uratować komuś życie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA