REKLAMA
,
Z roweru widać lepiej niż z radiowozu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Widzieliście już policjantów na rowerach? W weekend na chełmskie ulice i trasy rowerowe po raz pierwszy wyruszyły policyjne patrole na jednośladach. Będą wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony.

Reklama

Po raz pierwszy na teren miasta i gminy Chełm wyjechały patrole rowerowe. Umundurowani funkcjonariusze na jednośladach mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo i służyć pomocą.

Tego typu policyjne patrole będziecie mogli więc spotkać na ścieżkach rowerowych, w parkach, na terenach rekreacyjnych, nad zbiornikami wodnymi.

Wykorzystanie rowerów w codziennej służbie ułatwia dotarcie do miejsc, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony – wyjaśnia komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Z jednośladu jest też łatwiej zauważyć wykroczenia porządkowe, jak choćby spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy też akty wandalizmu.

Funkcjonariusze będą zatem patrolować, reagować na łamanie prawa, ale i edukować o bezpieczeństwie. Szczególną uwagę mają zwracać na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, głównie przez pieszych i rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg, które coraz częściej pojawiają się na trasach rowerowych.

 

 

 

 

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA