REKLAMA
,
spotkanie seniorów organizowane prze Nasz Chełm i stowarzyszenie Triada. Temat: Budżet obywatelski na rok 2021
Z seniorami o chełmskim budżecie obywatelskim
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności udało się wczoraj zorganizować spotkanie informacyjne poświęcone budżetowi obywatelskiemu Chełma. Dyskutowała o nim grupa seniorów.

Reklama

Udało się zorganizować spotkanie informacyjne poświęcone budżetowi obywatelskiemu Chełma. Wczoraj dyskutowała o nim grupa seniorów. Rezultatem tej dyskusji będzie zapewne kilka wniosków do BO na przyszły rok.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada” – mówi prowadząca dyskusję Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Nasz Chełm. To, że do niego doszło zawdzięczamy systematycznie znoszonym ograniczeniom związanym z epidemią.

Stowarzyszenia starają się wychodzić naprzeciw potrzebom ludzi starszych, którzy mają nieco utrudniony dostęp do informacji dotyczących zasad i możliwości, jakie daje BO Miasta Chełm.

Nasi goście zapoznali się nie tylko z ideą Budżetu Obywatelskiego czy jego tegorocznymi zasadami, ale również wzorem wniosku i sposobem jego przygotowania. Podjęli też dyskusję o projektach możliwych do zgłoszenia w Chełmie – mówi Katarzyna Kołtuniuk, ze stowarzyszenia „Triada”.

Na czoło podnoszonych przez seniorów problemów nieustająco wysuwają się problemy drogowe. Wskazują zwłaszcza na małe uliczki osiedlowe, na przykład na Osiedlu „Działki”. Mówili jednak również o doposażeniu domu seniora na Brzozowej i projektach miękkich, takich jak spotkania integracyjne.

Jak zapowiada Bielecka, wczorajsze spotkanie otwiera cykl podobnych dyskusji.

Liczę, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam na systematyczne spotkania, nawet w tak niewielkich grupach – mówi. – Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje jakiegokolwiek wsparcia w zakresie przygotowania wniosku do BO na przyszły rok zapraszamy do kontaktu

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. Daje możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców. Ich realizacja przyczyni się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnego osiedla, ale i całego miasta.

Stowarzyszenie Rozwoju Aktywności Społecznej „Triada”  dołącza do tych wszystkich, którym leży na sercu rozwój idei Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. – Nie tyko zachęcamy chełmskich seniorów do zgłaszania własnych projektów, ale wzorem „Naszego Chełma” deklarujemy wsparcie w przygotowaniu wniosków – podkreśla Kołtuniuk.

Przypominamy!

Wnioski do BO składać można do 10 lipca 2020 r. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku znajdziemy na platformie internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Wnioski można składać drogą elektroniczną, ale również metodą tradycyjną – na papierze. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Budżet Obywatelski Miasta Chełm na 2021 roku wynosi 2,5 miliona zł. Z tego po 175 tys. zł, trafi na każde z 10 osiedli naszego miasta. Z kolei na projekty ogólnomiejskie mamy do dyspozycji 750 tys. zł.

Te pieniądze można wydać na:

 • realizację projektów inwestycyjnych – np. budowę lub modernizację placów zabaw, siłowni plenerowych, remonty dróg czy chodników,
 • projekty miękkie czyli np. wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe , wydarzenia kulturalne, warsztaty rzemieślnicze dla seniorów.

Zachęcamy

Do dzielenia się z nami, a za naszym pośrednictwem z mieszkańcami Chełma, waszymi pomysłami i projektami. Będziemy o nich możliwie szeroko informować i zachęcać do udziału w głosowaniu na nie.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Super, że ktoś pomyślał o spotkaniach! Brakuje promocji BO…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA