REKLAMA
,
Za i Przeciw: „Joker”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Film „Joker”, chociaż premierę miał zaledwie przed rokiem, już urósł do symbolu. A kreacja Joaquina Phoenixa „skupia na sobie światła wszystkich reflektorów”. Widzieliście? Niezależnie od odpowiedzi, zapraszamy na seans i dyskusję o filmie.

Reklama
Trwa drugi sezon projektu kinowego Za i Przeciw. To spotkania w CKF Zorza z filmem i zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW. Tym razem, 14 października, na ekranie „Joker” w reż. Todda Phillipsa.
Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.
Zobacz zwiastun.
Na chełmski seans przyjadą krytycy filmowi: Adriana Prodeus i Michał Oleszczyk.
Zapraszamy na seans i dyskusję z udziałem publiczności do CKF Zorza w środę, 14 października, godz.18:00. Bilety po 16 zł, ulgowe po 14 zł.

***

ZA – Adrianna Prodeus, krytyczka filmowa związana miesięcznikiem „KINO”. Specjalizuje się w awangardzie filmowej i filmie animowanym. Jest autorką książki „Themersonowie. szkice biograficzne”, współautorką „Trzynastego miesiąca braci Quay” z Kubą Mikurdą, autorką rozdziałów w książkach „Polski film animowany”, „Antonisz. Technika jest rodzajem sztuki.”, „Lalki: teatr, film, polityka”, „Manifesto Book” i innych. Jest kuratorką przeglądu adaptacji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, przeglądu polskiej animacji w Anthology Film Archive w Nowym Jorku. Selekcjonerka i jurorka festiwali wykłada w Instytucie Sztuki PAN, na Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
PRZECIW – Michał Oleszczyk, wykładowca Wydziału „Artes Liberales” UW i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Filmoznawca i konsultant scenariuszowy. Prowadzi podcast „SpoilerMaster” i współprowadzi (z Sebastianem Smolińskim) podcast „Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA