REKLAMA
,
Za i Przeciw: „Joker”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Film „Joker”, chociaż premierę miał zaledwie przed rokiem, już urósł do symbolu. A kreacja Joaquina Phoenixa „skupia na sobie światła wszystkich reflektorów”. Widzieliście? Niezależnie od odpowiedzi, zapraszamy na seans i dyskusję o filmie.

Reklama
Trwa drugi sezon projektu kinowego Za i Przeciw. To spotkania w CKF Zorza z filmem i zaproszonymi krytykami filmowymi, z których jedna osoba jest zdecydowanie ZA filmem, a druga zdecydowanie PRZECIW. Tym razem, 14 października, na ekranie „Joker” w reż. Todda Phillipsa.
Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.
Zobacz zwiastun.
Na chełmski seans przyjadą krytycy filmowi: Adriana Prodeus i Michał Oleszczyk.
Zapraszamy na seans i dyskusję z udziałem publiczności do CKF Zorza w środę, 14 października, godz.18:00. Bilety po 16 zł, ulgowe po 14 zł.

***

ZA – Adrianna Prodeus, krytyczka filmowa związana miesięcznikiem „KINO”. Specjalizuje się w awangardzie filmowej i filmie animowanym. Jest autorką książki „Themersonowie. szkice biograficzne”, współautorką „Trzynastego miesiąca braci Quay” z Kubą Mikurdą, autorką rozdziałów w książkach „Polski film animowany”, „Antonisz. Technika jest rodzajem sztuki.”, „Lalki: teatr, film, polityka”, „Manifesto Book” i innych. Jest kuratorką przeglądu adaptacji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, przeglądu polskiej animacji w Anthology Film Archive w Nowym Jorku. Selekcjonerka i jurorka festiwali wykłada w Instytucie Sztuki PAN, na Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
PRZECIW – Michał Oleszczyk, wykładowca Wydziału „Artes Liberales” UW i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Filmoznawca i konsultant scenariuszowy. Prowadzi podcast „SpoilerMaster” i współprowadzi (z Sebastianem Smolińskim) podcast „Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
REKLAMA