REKLAMA
,
Za śmieci płacić nie chcą
Za śmieci płacić nie chcą
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Deklaruj rzetelnie – wzywają miejscy urzędnicy. Według deklaracji śmieciowych w Chełmie mieszka setki osób mniej niż w faktycznie.  Czy rzeczywiście tak jest, sprawdzi specjalna aplikacja i Straż Miejska.

Reklama
 Pomimo, że w naszym mieście opłaty za odbiór odpadów nie wzrosły od kilku już lat, niektórzy chełmianie za śmieci płacić nie chcą. Urzędnicy w mediach społecznościowych piszą: 
Miasto Chełm ma jedną z najniższych opłat „śmieciowych” w Polsce. Niestety część mieszkańców nie docenia tego faktu i składając lub uzupełniając deklaracje odpadowe zaniża liczbę osób w gospodarstwie domowym, by zaoszczędzić niewielką kwotę. Nadużycie jest na tyle powszechne, że w systemie gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście jest znacznie mniej mieszkańców niż w rzeczywistości…
Urząd przymierza się więc do sprawdzenia czy rzeczywiście ubyło nam tak wielu mieszkańców. Zrobią to porównując dane, którymi dysponuje. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy w jak wielu bazach danych każdy z nas stanowi jeden rekord. Ręcznie nie da się tych baz porównać, ale zapowiadana przez magistrat specjalna aplikacja zrobi to w kilka chwil. Urzędnicy czarno na białym zobaczą czyich nazwisk brakuje na liście płatników opłaty śmieciowej. 
Tam, gdzie pojawią się rozbieżności, właściciel nieruchomości zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień – zapowiada urząd.
Ta miękka groźba szybko może jednak przybrać poważniejsze konsekwencje. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, osoby, które kombinyją przy składaniu deklaracji śmieciowych podlegają karze grzywny, a w szczególnych przypadkach nawet karze aresztu.
Nie zapominajmy także, że Straż miejska może kontrolowć i nakładać grzywny za wykroczenia związane z „deklaracją śmieciową”. Urząd apeluje więc 
… do mieszkańców, aby dostarczali do Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi (ul. Mickiewicza 32A, tel. 82 565 26 20, 82 26 08, 82 564 36 95). deklaracje zawierające prawdziwe dane. Natomiast mieszkańcy Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie domowników do zarządców swoich nieruchomości.
Niestety nie wiadomo, czy tych, którzy odpowiedzą na ten apel obejmie jakaś forma abolicji.
 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chełm ma nowego skarbnika
Chełm ma nowego skarbnika
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
REKLAMA