REKLAMA
,
Zaczęła się olimpiada młodzieży
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj (13 września) uroczyście rozpoczęła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”. Czekaliśmy na nią 15 lat. Także Chełm będzie miał udział w wydarzeniu. Pokażemy się jako arena dwóch dyscyplin kobiet – zapasów i piłki siatkowej. Sprawdź szczegóły.

Reklama

W niedzielę (13 września) w Kraśniku uroczyście rozpoczęła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych (OOM), na którą jako województwo czekaliśmy 15 lat (ostatnia – 2005 rok). Jej organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. W 10 miastach regionu gościć będziemy ponad 2500 zawodników i zawodniczek, 500 trenerów, ponad 350 sędziów i delegatów technicznych z całego kraju.
Lubelszczyznę reprezentować będzie około 230 zawodniczek i zawodników.

Olimpiada – przełożona z marca br. – będzie największą (po wprowadzeniu stanu epidemii) imprezą sportową w Polsce.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to przede wszystkim święto sportu młodzieżowego w kategoriach junior młodszy i junior. Jesteśmy dobrze przygotowani do tej olimpiady zarówno pod względem organizacyjnym, jak i mentalnym. Zapraszam wszystkich na arenę do 10 miejscowości w Lubelskiem, aby popatrzeć na naszych przyszłych mistrzów, na nasze nadzieje olimpijskie. – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Swój udział w OOM będzie miał także Chełm. W naszym mieście będzie okazja zobaczyć rozgrywki w dwóch  dyscyplinach sportowych – w zapasach kobiet (już 16-18 września) oraz w piłce siatkowej kobiet (25-26 października).

Zapasy oczywiście w Chełmie

Już w środę, 16 września, do Chełma przyjedzie około 150 zapaśniczek z całej Polski.  Na ten dzień zaplanowano akredytację i weryfikację sportsmenek, a następnie ważenie.
Dzień później, 17 września, odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów w Miejskiej Hali Sportowej (ul. Graniczna 2A). I zaraz po części oficjalnej zawodniczki stoczą pierwsze walki eliminacyjne i półfinałowe.
18 września to z kolei gwóźdź programu, czyli walki finałowe, dekoracja zwycięzców i wyróżnionych oraz uroczyste zakończenie zawodów
.

Fani sportu z naszego miasta będą mogli na żywo dopingować zawodników. Jednak liczba miejsc na widowni – ze względu na stan pandemii – będzie ograniczona do 250-300. Miejsca na widowni będą odpowiednio oznaczone. Organizatorzy przypominają również o zakrywaniu ust i nosa podczas wejścia na teren hali oraz w trakcie przemieszczania się po obiekcie, a także o zachowaniu dystansu społecznego.

… i siatkówka

To nie koniec sportowych emocji dla chełmian. Już w październiku kolejna odsłona OOM w naszym mieście. Tym razem na parkietach Miejskiej Hali Sportowej oraz hali przy Szkole Podstawowej nr 5 rywalizować będą siatkarki z całego kraju. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 października.

Inne olimpijskie dyscypliny sportu

będą rozgrywane w innych miastach naszego regionu:

  • Biała Podlaska – gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka trampolina, piłka siatkowa mężczyzn;
  • Janów Lubelski – zapasy w stylu klasycznym;
  • Kraśnik – boks kobiet i mężczyzn, piłka ręczna kobiet, tenis stołowy;
  • Lublin – brydż sportowy, szermierka;
  • Łęczna – badminton;
  • Puławy – taekwondo olimpijskie, szachy;
  • Włodawa – zapasy w stylu wolnym;
  • Zamość, Nielisz – judo kobiet i mężczyzn, piłka ręczna mężczyzn.

Więcej informacji znajdziecie na stronie olimpiady.
Zachęcamy też do śledzenia fanpage Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego: https://www.facebook.com/urzadmarszalkowski.lubelskie, gdzie będzie można obserwować transmisje online z poszczególnych wydarzeń olimpiady.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA