REKLAMA
,
Zaczęło się sprzątanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa akcja „Czysty Chełm”. Tak nasze miasto włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Finał w sobotę, 6 kwietnia.

Reklama

Akcję zainaugurowali 3 kwietnia br. uczniowie chełmskich szkół oraz wychowankowie miejskich przedszkoli i placówek opiekuńczo – wychowawczych. Uczniom Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 i ich licznie zgromadzonym gościom pomagali wiceprezydent miasta Andrzej Kosiniec i Dorota Cieślik – dyrektor Wydziału Oświaty UM.

W kolejnych dniach dzieci brały udział w wycieczkach i spotkaniach ekologicznych. Nie zabrakło także konkursów, zabaw i innych atrakcji. Finał akcji zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia.

Sprzątanie i piknik

W sobotę, 6 kwietnia, organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Chełma na finał akcji, czyli wspólne sprzątanie miasta połączone z Piknikiem Ekologicznym.

Chcielibyśmy, aby wszyscy chełmianie poczuli się odpowiedzialni za czystość w mieście i wspólnie z nami mogli sprawić, by Chełm stał się czystszy i piękniejszy! – mówi Wioletta Bielecka, rzecznik prasowy prezydenta.

Worki na śmieci będzie można odbierać w piątek (5 kwietnia) w: ADM 1 (ul. Kopernika 1), ADM 3 (ul. Wiejska 26), Biurowiec ChSM (ul. Lwowska), Filia nr 2 Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Zachodnia 3).

Udział w akcji 6 kwietnia potwierdziły już Drużyny Harcerskie „8 WIR” , „WATAHA”, „Niewidzialne Dłonie” i „Feniks”, Chełmska Grupa Rowerowa, Grupa Chełm Biega oraz Okręg PZW Chełm. Napełnione worki z miejsc zgłoszonych przez uczestników odbierał będzie Zakład Oczyszczania Miasta, na podstawie zgłoszeń telefonicznych pod nr 82 565 60 05 oraz 82 565 44 93.

Po zakończeniu sprzątania na wszystkich czekać będzie Piknik Ekologiczny, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Łuczkowskiego. Będą konkursy, zabawy oraz wojskowa grochówka.

Zrób zdjęcia, wygraj rower

Kolejnym działaniem w ramach akcji „Czysty Chełm” będzie Trash Challenge CHEŁM, czyli konkurs fotograficzny na profilu FB Miasto Chełm, inspirowany ogólnoświatową akcją internetową.

Zasady są proste – wystarczy znaleźć w Chełmie zaśmiecone miejsce i zrobić zdjęcie. Potem dokładnie je wysprzątać i… znów zrobić zdjęcie. Następnie zdjęcia te należy opublikować na facebookowym profilu Miasto Chełm, pod postem dotyczącym konkursu. Konkurs będzie trwał do 12 kwietnia, a na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi rower o wartości 1.500 zł oraz bilety rodzinne do Chełmskiego Parku Wodnego. Mile widziana będzie kreatywność, kolorowe stroje czy przebrania.
Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej w ramach „Akcji Sprzątanie Świata Polska 2019”, która odbędzie się w dniach 20 – 22 września w ChBP.

Patronat nad całością objął Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • ciekawe kto i kiedy posprząta pas zieleni wzdłuż alei I AWP? liście zalegają od kilku sezonów!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA