REKLAMA
,
Zadbaj o głos i kręgosłup – bezpłatne szkolenia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Profilaktyka może uchronić przed niezdolnością do pracy. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracujących na bezpłatne szkolenia z zakresu zapobiegania schorzeniom głosu i kręgosłupa.

Reklama

Pracodawcy z województwa lubelskiego mogą zgłosić pracowników do udziału w jednym z dwóch szkoleń.
Pierwsze to „Jak sprawnie i bezpiecznie pracować głosem?”. Skorzystają z niego głównie pracownicy sektora edukacji (np. nauczyciele), biur obsługi klientów oraz call center.

Drugi temat to „Profilaktyka obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy”. To szkolenie powinno zainteresować szczególnie osoby zatrudnione w handlu, przetwórstwie przemysłowym, edukacji, opiece zdrowotnej i pomocy społecznej, administracji publicznej, budownictwie, transporcie i gospodarce magazynowej oraz przy naprawie pojazdów samochodowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 503 566 133 oraz pisząc na adres e-mail marta.witkowska@edu-pasja.pl. Rekrutacja już ruszyła.

Szkolenia są bezpłatne – podkreśla Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. Zakład finansuje je z funduszu wypadkowego, by zapobiegać chorobom zawodowym i wypadkom przy pracy. Same choroby zawodowe corocznie są przyczyną kilkuset orzeczeń o niezdolności do pracy, na podstawie których ZUS przyznaje renty.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA