REKLAMA
,
Zagórski mistrzem Polski weteranów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianin Paweł Zagórski wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski! W Warszawie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach.

Reklama

Świetną formą na warszawskich matach wykazał się reprezentant MKS Cement-Gryf Chełm Paweł Zagórski, który wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski. W finałowej walce o złoty medal pokonał 11:1 Andrzeja Dębskiego.W drodze do najwyższego stopnia na podium odniósł również zwycięstwo przez położenie na łopatki byłego utytułowanego zawodnika Rosji Ewgena Didenko.

Zagórski to były reprezentant kraju, mistrz Polski i wielokrotny medalista międzynarodowych turniejów. Po zakończeniu kariery nie rozstał się z zapaśniczą matą i prezentując wysoką formę od wielu lat zdobywa medale wśród weteranów. W 2004 roku podczas rozgrywanych w Finlandii Mistrzostw Świata zajął 4. miejsce. Kilkanaście razy zdobył tytuł mistrza Niemiec. Z powodzeniem swoje umiejętności sprawdził również w pokrewnej zapasom dyscyplinie, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata w sambo.

Po warszawskim sukcesie kolejnym wyzwniem dla Pawła Zagórskiego będzie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Weteranów, które najprawdopodobniej odbędą się w USA. Jak twierdzi sam Paweł, zdobycie medalu w tej imprezie byłoby przyjemnym prezentem na 30-lecie małżeństwa.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA