REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zakażony kolejny oddział chełmskiego szpitala
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym chełmskiego szpitala sanepid zarejestrował ognisko Covid-19. To dziesiąte ognisko choroby w chełmskiej lecznicy!

Reklama

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o kolejnym ognisku koronawirusa w chełmskim szpitalu. Tymczasem dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicza w Lublinie informuje o dziewięciu nowych ogniskach choroby na terenie województwa lubelskiego. Jedno z nich dotyczy kolejnego oddziału w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie. Tym razem zaraza dopadła oddział obserwacyjno-zakaźny. W ognisku potwierdzono 11 osób z koronawirusem.

W chełmskim szpitalu mamy obecnie 10 ognisk epidemicznych! To oddziały: wewnętrzny, kardiologii i blok operacyjny (ogniska w fazie stabilnej) oraz poradnia ginekologiczno-położnicza, oddział chirurgii, ZOL psychiatryczny, dziecięcy, oddział psychiatryczny, neurologii i obserwacyjno-zakaźny (ogniska w fazie rozwojowej).

Ponadto na terenie miasta mamy ognisko w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie – w fazie stabilnej oraz ognisko w fazie rozwojowej w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1.

Kolejne ognisko sanepid zarejestrował na terenie powiatu chełmskiego – w DPS w Nowinach. Do tej pory zakażenie potwierdzono tam u 42 osób.

Na terenie województwa lubelskiego występuje obecnie 181 aktywnych ognisk koronawirusa. Z tego 113 jest w fazie rozwojowej, 42 w fazie stabilnej, 17 w fazie wygaszania oraz 9 nowych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama