REKLAMA
,
Zakochaj się we Włodawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Włodawa, Jabłeczna i inne miejscowości nad Bugiem są bohaterami filmu z cyklu „Zakochaj się w Polsce” wyprodukowanego przez TVP.  Film pt. „Wielokulturowy nurt Bugu” przenosi nas nad tytułową rzekę i przypomina, jak wyjątkowe jest to miejsce – piękne, dzikie, z zachowanymi pamiątkami wielokulturowej przeszłości.

Reklama

Filmowa wędrówka zaczyna się  w Janowie Podlaskim, a następnie przenosi do kolejnych miejscowości – Kostomłotów, Jabłecznej i Włodawy. Przewodnikiem jest znany aktor Tomasz Bednarek. Opowiada, jak niezwykłe miejsca przyszło mu odwiedzić – dolinę Bugu, która od wieków była miejscem współżycia wielu narodów, kultur i wyznań. Zakątek Polski „nie skażony komercją”.

Filmowcy na dłużej zatrzymują się we Włodawie, gdzie podziwiają urodę świątyń różnych wyznań. Oglądamy m.in. kościół św. Ludwika i zespół trzech synagog – jedyny taki zachowany w tej części Europy. Autorzy przypominają też o wyjątkowym wydarzeniu organizowanym corocznie w mieście czyli Festiwalu Trzech Kultur. Imprezie towarzyszy hasło „Jedność w wielokulturowości”. Na koniec filmu widzowie dowiadują się, że szlak turystyczny „Wielokulturowy nurt Bugu”  zdobył w tym roku pierwszą nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce. Pisaliśmy o tym tu.

Scenariusz filmu napisał Tomasz Malkowski, a wyreżyserował Adam Molak. Film można zobaczyć tu. Polecamy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA