REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Zakochaj się we Włodawie
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Włodawa, Jabłeczna i inne miejscowości nad Bugiem są bohaterami filmu z cyklu „Zakochaj się w Polsce” wyprodukowanego przez TVP.  Film pt. “Wielokulturowy nurt Bugu” przenosi nas nad tytułową rzekę i przypomina, jak wyjątkowe jest to miejsce – piękne, dzikie, z zachowanymi pamiątkami wielokulturowej przeszłości.

Filmowa wędrówka zaczyna się  w Janowie Podlaskim, a następnie przenosi do kolejnych miejscowości – Kostomłotów, Jabłecznej i Włodawy. Przewodnikiem jest znany aktor Tomasz Bednarek. Opowiada, jak niezwykłe miejsca przyszło mu odwiedzić – dolinę Bugu, która od wieków była miejscem współżycia wielu narodów, kultur i wyznań. Zakątek Polski „nie skażony komercją”.

Filmowcy na dłużej zatrzymują się we Włodawie, gdzie podziwiają urodę świątyń różnych wyznań. Oglądamy m.in. kościół św. Ludwika i zespół trzech synagog – jedyny taki zachowany w tej części Europy. Autorzy przypominają też o wyjątkowym wydarzeniu organizowanym corocznie w mieście czyli Festiwalu Trzech Kultur. Imprezie towarzyszy hasło „Jedność w wielokulturowości”. Na koniec filmu widzowie dowiadują się, że szlak turystyczny „Wielokulturowy nurt Bugu”  zdobył w tym roku pierwszą nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce. Pisaliśmy o tym tu.

Scenariusz filmu napisał Tomasz Malkowski, a wyreżyserował Adam Molak. Film można zobaczyć tu. Polecamy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*