REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

22 października, przy ul. Rejowieckiej 34 w Chełmie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Chełm, wspólnego projektu Acteeum i Equilis. W tradycji budowlanej oznacza ona zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu.
W najbliższym czasie osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty obiektu i nastąpi etap prac wykończeniowych.
Obiekt zostanie otwarty w I kwartale przyszłego roku.

Symboliczna wiecha, znamionująca zakończenie prac przy konstrukcji budynku została symbolicznie zatknięta na placu budowy Galerii Chełm, pierwszego centrum handlowego w Chełmie.
W uroczystości wzięli udział najważniejsi przedstawiciele miasta, m.in Daniel Domaradzki Dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Monika Woźniak-Zawiała, dyrektor generalny Equilis w Polsce, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group oraz Bartłomiej Kłos i Marcin Krzemiński Członkowie Zarządu Karmar S.A. – Generalnego Wykonawcy inwestycji. Ponadto, w uroczystości wzięli udział reprezentanci firm związanych z procesem inwestycyjnym oraz liczne media.

– Jesteśmy podekscytowani widząc że nasz chełmski projekt 11 rośnie jak na drożdżach”, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Z każdym dniem zbliżamy się do momentu, gdy Galeria Chełm stanie się miejscem jakiego w tym mieście dotąd nie było – wielofunkcyjnym obiektem na mapie codziennych emocji mieszkańców miasta i regionu – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawiała, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

Szybkie postępy prac budowlanych Galerii Chełm idą w parze z jeszcze bardziej spektakularnymi postępami komercjalizacji obiektu. Galeria Chełm została wynajęta już w ponad 95% zapewniając kompleksową, różnorodną i doskonale skomponowaną paletę ofert zakupowych i usługowych, a także restauracyjnych oraz rozrywkowych.

– Uroczystość zawieszenia wiechy na Galerii Chełm jest dla nas niezwykle ważnym momentem; to symboliczne zakończenie głównej fazy budowy potwierdzające, że prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że w ogromnym stopniu jest to wynikiem świetnej współpracy wszystkich podmiotów uczestniczących w projekcie, zarówno od strony inwestycyjnej, wykonawczej jak i finansowej- mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

***

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z wydarzenia oraz budowy galerii.

 

Tagi
Napisz komentarz
 • P. Sawa to taki synonim współczesnego chełmskiego ” zaścianku” chowanego na ekonomii politycznej socjalizmu ktory nie rozumie wzajęmnych zależności. Zrozumieli to bez prolemu, juz 20 lat temu mieszkańcy Zamościa i Białej. Tego typu obiekty słuzą rozwojowi poziomu usług na danym terenie czyli mają wplyw na poziom życia jego mieszkańcow a to przekłada się na ogólny rozwój miejscowości , chęć osiedlania się czy pozostania w danej mejscowiści itd, a także na rozwoj gospodarczy , czyli skłonnośc do inwestowania na danym terenie . Mamy wiec to co mamy bo Grabczuk 15 lat temu skutecznie ” pogonił ” prywatnych inwestoryow i tym samym wystraszyl innych. Także przez tak myślących jak Sawa!
  Zgadza się Grabczuk powinien spalić się ze wstydu, że przyłożyl do tego rękę a teraz „bredzi ” coś że bedzie rowijał Chełm. Lepiej niech od będzie od nas z daleka!

  • Ja o konkretnych pieniądzach,centra handlowe ich nie pomnożą,a tylko produkcja na zewnątrz.To oczywiste.

   • Bzdury gadasz p. Sawa, są całe państwa, ba imperia które żyły i bogaciły się głownie z handlu!
    Z czasem produkcja zwłaszcza ta ” brudna” wędrowala do III świata.
    Odnośnie konkretnych pieniędzy to ile podstków pan płacisz do budżetu skoro tak ” jęzorem mielesz” Kiedyś był tz cenzus majątkowy i nie było to głupie .
    Prawo głosu mieli ci co płacili podatki i to spore.
    To nie wiem czy byś się pan łapał!

   • Na handlu można zarobić jeżeli to eksport,albo klienci z zewnątrz.Na tym,że gdzie indziej kupują mieszkańcy Chełma nie ma dodatkowego zarobku.

   • Panie Sawa . To nie jest handel, to co pan masz na myśli to autarkia gdzie się produkuje wyłącznie na swoje potrzeby a sprzedaje tylko nadwyżki. W handlu wszystko jest ” eksportem” bo przecież sprzedajesz pan towary wypodukowane gdzies indziej a nia u siebie, poza moze zielniakiem gdzie sprzedajesz pan ze swojego ogródka. Widzę że taka ekonomia jest panu bliska więc trzymaj sie pan tego. Mamy przecież cemnetownie ktora produkuje na ” eksport” , kopie naza kredę , zanieczyszcza nasze powietrze i co z tego mamy. Długi jak były tak są! Inni nie mają tak duzego zakladu pracy i nie maja dłogow za to rozwiniete usługi i handel i są zadowoleni. Ogaranisz pan coś z tego?

  • A ile dodatkowej forsy wpłynie do miasta,bo będzie galeria,a przy okazji zniknie kilka sklepów?Ilu dodatkowych klientów z zewnątrz?

   • Pomnóż sobie 17 tys. m2 x podatek od nieruchomości . Dodaj od gruntu. Drugie tyle dodaj podatku który należy się miastu z PIT-u. od pencji pracownikow ktorzy tam będa pracowć. Plus jakas jeszcze 1/3 z innych tytułów. Zarobek firm ochorny, sprzątania itd i zarobek firm komunalnych , cieplo woda , śmieci. Tyle .
    Pomnóż to przez 2 ( poprzednia miała miec 35 tys. m2) x 15 lat. Tyle nam jest winny Grabczuk bo tyle do budżetu miasta nie wypłneło przez te 15 lat.
    Sprawdz ile go budzetu miasta placa male sklepiki, podejrzewam ze to sa grosze.
    Z PIT i CIT chyba zero. Ta galeria handlowa będzie generować więcej podatku do budżetu miasta niż cała Centownia.

 • Konkretnie to chcę mieć nowoczesne centrum zakupów a nie sklepiki. Pan panie Sawa może nadal sobie kupować w małych sklepikach. Powodzenia.

 • Panie Sawa, stary i wyświechtany, ale jakże sprawdzony slogan – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 • Hehe. Mister G. z pewnością nie dostanie samozapłonu. To nie ta kategoria ludzi. Być może nawet, że w glorii swej chwały, zobowiązany majestatem poselskim uświetniać swą obecnością, a nawet przemawiać na otwarciu całości inwestycji. Bo kto takiemu lukrowanemu wybrancowi narodu, zabroni wypełnianie najważniejszych obowiązków służbowych?

 • Piękne jest to zdjęcia młodego Grabczuka bijącego bravo. A przecież jego brat jak był prezydentem Chełma
  ” uwalił „tę inwestycje bo miała zagrazać lokalnym kupcom na bazarze na Zachodzie. ( Gidze ten bazar , kto go jeszcze pamięta).A miało byc 2 x tyle metrow co teraz- 35 tys. w tym Mulipleks z 3 salami kinowymi. Grabczuk powinien spalić się ze wstydu. Bo to wszystko mogło by być z 15 lat temu!

  • A jaka konkretna korzyść dla Chełma?Ile zamkniętych małych sklepów?

   • Panie Sawa. Nie ma korzyści dla Chełma, same straty. Te sklepiki ktore miały przytrwać bo znalzały swoją niszę to przetrwaly do tej pory a te co miały zbankrutować to zbankrutowały pomimo braku galerii handlowej. Poważni Inwestorzy uciekli. Straciliśmy jako miasto kilkanaście milionow podatkow do budżetu miasta . Iles tam miejśc pracy , kilkaset tysięcy kupująych nie zrobiło tych zakupow w Chełmie tylko pojechało do Lublina, głownei ludzi z zewnątrz. Stracilismy mozliwoiść posiadania juz 15 lat temu nowoczesniej placowki kulturalnej – muliplexu i do tej pory nie mamy, a była tam planowana. Oczywiście zły sygnał dla potencjalnych inwestorów , tam nie warto zaglądać bo to „wiocha zabita dechami” itd itd itd. I mamy to co mamy. 200 mln zł dlugu i nawet nie ma prostych chodników.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  Aleja 3 Maja w remoncie
  Aleja 3 Maja w remoncie
  REKLAMA