REKLAMA
,
Zakopower wreszcie w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Folkowa dusza z rockowym ciałem – tak sam się reklamuje zespół Zakopower. Chełmscy fani czekają na nich od grudnia ubiegłego roku. Zapraszamy na koncert w poniedziałek 22 stycznia.

Reklama

Początkowo koncert Zakopower w Chełmie miał się odbyć na początku grudnia minionego roku. Rozchorował się jednak wokalista i występ został przeniesiony na 22 stycznia br. Grudniowe bilety zachowały ważność.

Zakopower to obecnie jeden z bardziej znanych w Polsce zespołów. Muzycy z powodzeniem łączą muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką.

Grupa debiutowała na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (Złota Płyta) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych. Zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005 to tylko niektóre z sukcesów. Zakopower nominowany był m.in. do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a został dostrzeżony także przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal” przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach.

Zakopower to – ujmując skrótowo – folkowa dusza obleczona rockowym ciałem. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Cichym bohaterem zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka.

Koncert odbędzie się w ChDK, 22 stycznia br., godz. 19. Bilety po  70, 80 i 90 zł. Zostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Się cenią…

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA